Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetnék pénzt?

Hogyan szerezhetnék pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 19 éves debreceni lány vagyok - és abszolút pénztelen. Sajnos szegény anyagi körülmények között élünk, ezért nálunk nincs zsebpénz és még időnként sem tudok pénz kérni itthon erre-arra. Aki tudja, hogy milyen hónapokon keresztül forintok nélkül élni, tudja, hogy milyen megalázó helyzet... még arra sem telik, hogy időnként Mekizni menjek a barátaimmal, vagy megvegyek magamnak egy új ruhát, nemhogy egyetemre gyűjtsek...egyszerűen nincs miből.


Mit tehetnék?

Két diákszövetkezethez is bejelentkeztem, gondoltam az ország második legnagyobb városa, csak akad meló. Hát nem: azt a keveset, ami van, a szövetkezetek inkább bejáratott emberekkel végeztetik. Akárhányszor megyek érdeklődni, sosem kellek. Rokonoknál, ismerősöknél is érdeklődtem, ők sem tudnak munkát adni. Nyáron próbáltam állást keresni, sehova nem kellettem érettségivel, ráadásul most OKJ-n álmaim szakmáját tanulom, ezért sincs időm mindennapi 8 órás munkát végezni - nem mintha felvennének.


Egyre jobban kétségbe vagyok esve. Már mindennel próbálkoztam, de hiába. Hova fordulhatnék még, hogy legalább annyit gyűjthessek egy hónapban, hogy ne okozzon gondot megvenni egy pár cipőt a régi kopott helyett?


2011. márc. 11. 21:29
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
72%

Szegénykém :( Őszintén sajnállak, hidd el, én 29 éves lévén ugyanebben a cipőben járok.


Azt tudom tanácsolni, hogy szórólapozd végig a házakat, hogy leinformálható, becsületes diák zsebpénzként takarítana, gyermekfelügyeletet vállal. Ugyanis ha feltünteted, hogy "diák", kicsit könnyebben állnak hozzád. Próbáld meg, de óvatos légy.

2011. márc. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
25%

Nem akarlak elkeseritteni,de érettségivel kitörölheted a popidat,ahogy sokan mások,velem együtt.Bár nekem van mellette két szakmám!

Szakma kell,valamit ok-jn csinálj meg,felszolgáló vagy valami ilyesmit,bemész a munkaügyiben,lehet hogy még valami ingyenes képzés is indul,érdeklődjél körbe!

2011. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
53%

internet azért van :)

takarítás, gyerekfelügyelet, pótvizsgára felkészítés ha valamelyik tantárgyból jó vagy...szórólap jó ötlet egyetértek az első válaszolóval

2011. márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Az internet muszáj, mert mindannyiunknak nélkülözhetetlen a munkához/tanuláshoz.

A érettségire, pótvizsgára felkészítésre gondoltam már korábban is. Szerintetek ilyenkor, márciusban is kellenék? Esetleg angol korrepetálásra még nyelvvizsga nélkül?

2011. márc. 11. 21:46
 5/34 anonim válasza:

angolt ne csináld nyelvizsga nélkül meg pláne ne...

ha nem is mostanra de nyáron biztosan lesznek akiket fel kell készíteni a pótvizsgára de mostanság még nem nagyon

2011. márc. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Ha debreceni vagy, a Fürgediákon keresztül most is keresnek a Tescoban pénztárost.
2011. márc. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
0%

Hogyhogy nincs pénz "arra" a cipőre??!

Ezt most komolyan kérdezem. Nem fölényből.

Olyan sokan vagytok a családban, hogy ki van ennyire centizve a pénz?

2011. márc. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
0%

Ha debreceni vagy, a Fürgediákon keresztül most is keresnek a Tescoban pénztárost.



Ááá hogy gondolod!A mai fiataloknak egyből igazgatói állás kell......

2011. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
Diákhitel csak ezt tom ajánlani?
2011. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Ha engem érdekelne az angol oktatás (és nem zavar hogy nincs papírod róla,a lényeg hogy megtanuljak beszélni,értsem az angolt) akkor mennyiért vállalnád be?

Mert én keresek olyan valakit aki skypon keresztül tanítgatna engem..

38/N

2011. márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!