Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha most fogok érettségizni és...

Ha most fogok érettségizni és utána nem találok állást akkor semmilyen segélyt nem kapok pl. munkanélküli stb?

Figyelt kérdés
és ha kapok árvaellátást,de most érettségi után tovább megyek 2 év szakmára akkor nyáron folyamatosan kapok árvaellátást még? vagy azt a nyáron szünetel az érettségi miatt? mert azt tudom hogy amig nappalin tanulok addig kapom csak a nyári hónapokat nem tudom hogy akkor is utalni fogják e!
2011. márc. 13. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Segélyt szerintem nem kapsz, ha még nem dolgoztál.Az árvaellátásnál meg gondolom igazolni kell, hogy újra suliba jársz, tehát nyáron lehet, hogy nem lesz. De azért kérdezd meg.
2011. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron nem kapsz árvaellátást. De ha tanulsz tovább,akkor ősszel a nyári hónapokra is megkapod visszamenőleg.
2011. márc. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyáron egyik osztálytársam sem kapott. Majd beiratkozás után le kell igazolni, hogy nappalis tanuló vagy.


(Én a helyedben tanulnák, hogy szakmád legyen. Azzal is nehéz elhelyezkedni, de nélküle szinte lehetetlen jó munkát találni. Viszont szalag mellé mehetsz nyugodtan.)

2011. márc. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Munkanélküli ellátást csak az kaphat, akinek van legalább 365, vagy 200 bedolgozott napja a megelőző 4 évben. Ha dolgoztál suli mellett (akár alkalmi foglalkoztatásban, akkor összejöhetett ennyi napod, és jogosult lehetsz áll.ker.járadékra/segélyre)

Nem az érettségi miatt szünetel a nyáron az árvaellátás, hanem azért, mert nincs nappalit tagozatos tanulói/hallgatói jogviszonyod.

Ha már júniusban beíratkozol az új sulidba, akkor rögtön kérheted az iskolalátogatási igazolást, és folyamatosan kapod az árvaellátást (mivel már nyáron új tanulói jogviszonyod lesz) A csp-nél is így van, a lányomnak is júniusban volt a beírtakozás az érettségi után, és kaptuk folyamatosan a csp-t.

2011. márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!