Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van Magyarországon...

Miért van Magyarországon annyi eladósododt ember?

Figyelt kérdés
Környezetemben rengeteg hiteles ember van, lakás szabadfelhasználásu stb. hitelesek. Vagy csak az nekem van sok eladosodt ismersőm? És az gond ők alig birják fizettni. Nekem is van egy, de nem sok szerencsére.
2011. márc. 22. 11:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Mert nagyon sok embernek nagyon kevés a jövedelme. A számlákat pedig fizetni kellene, lakást is csak hitelre tudnak venni. A baj csak az,hogy ebből egyre nehezebb kikeveredni.
2011. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Működik az agymosás. Sajnos egy nagyon mocsok un. fogyasztói társadalomban élünk, ahol folyton azt halljuk: vegyél, vegyél. Egy csomó haszontalan kacatunk van. Nagyobb baj, hogy sokan nemtudják hol a határ, és hitelből vásárolnak olyan drága dolgokat, amihez közük nem kéne, hogy legyen.

Szerintem amire hitelt szabad felvenni, az csak a lakás, esetleg autó. Más dolog egyáltalán nem létfontosságú, nyugodtan lehet rá spórolni hitel helyett.

2011. márc. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Mert sokat akart a szarka! Valamint mert az emberek jó része nulla pénzügyi ismeretekkel redelkezik.


Rendszeresen megdöbbenek itt a kérdéseken, amikor valaki úgy akar lakást venni, hogy 100 ezret keres, és olyan hitelt keres, amihez nem kell önerő és 40 ezres a törlesztőrészlet. Pedig itt volt előtte a példa, hogy a törlesztő simán a duplájára emelkedhet, hát hogy fizet ki a 100 ezer keresetéből 80 ezres törlesztőt???

A másik, hogy rengeteg a rossz pénzügyi döntés. Egy barátnőmmel vesztem össze eléggé ezen, óvónő, szóval nem keres valami sokat, és albérletezik. Akart új gépet, oké, igaza van, a régi gépe már tényleg nagyon régi volt.

De mindenképpen laptopot akart - minek? Soha nem viszi sehova, csak otthon használja. Kidobott 160 ezret - egy hasonló teljesítményű pc a feléből kijött volna.

De ő legalább nem hitelből vette, hanem félretett rá.


Az emberek jó része viszont olyan dolgokra is hitelt vesz föl, amire nagyon nem szabadna. Például sem autóra, sem semmilyen használati cikkre. Vegyen olyat, amilyenre futja.

Persze ezek után sírnak, hogy nem bírnak a sok hitellel. És ELVÁRJÁK, hogy segítsen rajtuk az állam, holott ők voltak hülyék. Háát...

És a lakáshitelesek jó részére is igaz ez, mert sokan vettek fel olyan lakásra hitelt, aminek még a fenntartását sem engedhetik meg maguknak, aztán csodálkoznak, hogy elúsznak...

2011. márc. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak a lakásra van hitel, és ismerőseim körében sem divat a mindent hitelre vásárolgatás, így nekem nem sok eladósodott ismerősöm van.
2011. márc. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
értem
2011. márc. 22. 11:51
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem is sok olyan ismerősöm van akinek hitele van és épp, hogy megél. Nekem is van de nekem nincs plazma tv-m, külföldön még életemben nem voltam. 26000 törlesztőrészlettel kezdtem a fizetésem 100000+ a párom fizetése. most 48000 a törlesztőm.


[link]

2011. márc. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem gondolják át, miből és hogyan fogják visszafizetni. Meg azért, mert a kormány jön ilyen sz*rságokkal, hogy "megmentjük a devizahiteleseket", és ebből az jön le, hogy fel lehet venni felelőtlenül hitelt, ha nem fizetjük vissza, azt jutalmazzák.

Nekem meg nincs hitelem, azt nem jutalmazza senki. Vegyek fel, hogy engem is meg tudjanak menteni?


(A devizahitelnél kisebb a kamat, nagyobb a kockázat, az árfolyamváltozásból adódóan. Ha forintban veszed fel, akkor meg nagyobb, de kiszámítható a kamat, nincs árfolyamkockázat. Én nem sajnálom azokat, akik csak a kamatot nézték, és azon akartak nyerni.)

2011. márc. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A tv2-n a faszi nagyon gáz, lövése sincs arról, hogy mi az a devizahitelezés. Nem tanácsolom senkinek, hogy ebben bízzon.
2011. márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nincsenek tisztában a pénzügyekkel. Ezeket kéne a gimnáziumokban, szakközepekben tanítani alapismeretként, hogy ne lehessen beleugrasztai mindenféle hitelbe az embereket. Sokan azzal sincsenek tisztában hogy 2013 után alig lesz nyugdíjuk, megtakarításuk nincs, na akkor lesz itt igazi mélyszegénység.
2011. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
Mert aki nem örököl, az soha nem jutna lakáshoz a fizetéséből. Lakni meg csak kell valahol és az albérlet sem ingyen van.
2011. márc. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!