Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-en valós lehet a 0...

Ebay-en valós lehet a 0 postaköltség? Láttam 1-2 €/$-os terméket free postaköltséggel (pl USA-ból). Ez igaz lehet? Mekkora vámra lehet számítani, illetve adót (áfát) kell utána fizetni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha az van kiírva hogy Magyarországra nulla a postaköltség akkor az úgy is van..
2011. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A listázásnál alapesetben a helyi postaköltség van megadva, ezt nem árt átállitani Hungary-re és máris kiderül az igazi ár.

Én amikor vettem cd-t az Usából akkor 4-5 dollár volt csak a posta (egyik esetben a termék pedig csak 1 cent)

2011. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg el kell olvasni a szöveget. Van, hogy csak személyes átvétellel adnak el valamit, olyankor is 0-át írnak a postaköltséghez. 1-2 dolláros cuccnál előfordulhat, hogy nem éri meg postázgatni, mert többre jönne ki a postaköltség, inkább olyanoknak szánja, akik a közelben laknak, és elugranak érte.
2011. márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vigyázni kell a szinte 0$ -os termékekkel és a magas postaköltségekkel. ha gondod van, akkor gyakran a refund az a termék árára vonatkozik. ha teheted, akkor a postaköltség legyen a kevesebb a termék árával szemben.
2011. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kizárt hogy Amerikából elküldjék neked ingyen. Ha csak nem ilyen min. 10-20 dolláros dologról van szó, ami elfér egy levélben, de szerintem még ekkor sem érné meg az eladónak.
2011. márc. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hintalow ***** válasza:

Létezik ilyen.

Simán bevállalható.

Arra viszont mérget vennék, hogy nem amerikából jön, hanem kínából, tehát amerikai abból a szempontból, hogy az ebay.com-on hirdetik, de item locationnaál már kína van, onnan küldi a szintén kínai eladó.

Ha magyarországot kijelölve célként (ergó ide is szállít az eladó) szintén nulla a postaköltség, akkor semmi akadálya, vám/áfa nem lesz rá.

2011. márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bár egymásnak ellentmondó információkat kaptam, de köszönöm szépen a válaszokat! :)
2011. márc. 26. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!