Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megbízási jogviszonyban...

Megbízási jogviszonyban hogyan kell számolni a nyugdíjjárulékot?

Figyelt kérdés
A probléma, pontosabban a kérdés a következő. Ha a bérszámfejtő programban a megbízásra vonatkozó tevékenységet 1 napos időszakra állítják be, akkor minimális nyugdíjjárulékot von a program, viszont ha egy egy hónapos időtartamra állítják be, akkor annyit von szabályosan, mint amennyit kell. Nem vagyok bérszámfejtő csak érdekel, mivel igen nagy 20-30 ezer forint különbséget okoz ez nettóban és nem tudom hogy később nem okoz-e ez problémát.
2011. márc. 23. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik programmal csináltad, a lényeg hogy a nyugdíjjárulék 10 %, függetlenül attól, hogy rendes munkabérről, vagy megbízási szerződésről van szó.
2011. márc. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem én csináltam. Mondjuk úgy, hogy én az alanya vagyok az egésznek és csak a bérpapír alapján bogarásztam ki az egészet. De nem szeretném "megütni" a bokámat.
2011. márc. 24. 10:06
 3/3 anonim ***** válasza:
A megbízási szerződés bruttó összegének a 10 %-a a nyugdíjjárulék, havonta kell levonni, ez programtól független kell hogy legyen.
2011. márc. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!