Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért vagyunk közömbösek...

Kovács Melinda Timea kérdése:

Miért vagyunk közömbösek mások íránt? Helyes úgy élni hogy a világon mindenkinek nyújtunk segitséget csak a saját hazánkon belül közönbösen figyeljük a bajba jutott emberek életét?

Figyelt kérdés
Elforditjuk a fejünket ha egy koldust látunk az utcán és ha segítségkéréssel találkozunk az interneten vagy ujságban, sajnálkozunk de nem teszünk semmit. Miért pont a saját hazánkban forditjuk el a fejünket? Mikor igazán itt kellene segíteni és emberi érzéseinket kimutatni. Ezeknek az embereknek nem tanácsra van szüksége hanem támogatásra, együttérzésre és segítségre amit megteszünk másokért, de itt kétkedve fogadunk minden segítség kérést. Sokan el sem tudjuk képzelni hogy mit élnek át ezek az emberek mikor nap mint nap a megélhetésükért küzdenek. Akik tisztességben becsületben nevelik gyermeiket, csak a szegénység bélyege van rajtuk. Akiknek nincs munkájuk, ennivalójuk nem tudják a számláikat kifizetni és nem az ő hibájukból, de mi rögtön itélkezünk felettük holott semmit nem tudunk róluk. Arról a családról akiról elöző cikkemben írtam elmondhatom hogy az interneten sok tanácsban volt része, sok kritikában, előitéletben, de segítségben nem. Viszont külföldre rögtön küldjük a segítséget. Nagyon szép tett az is, de itthon is elkellene a segítség. Az igazi összefogás, a megértés, és egymás iránti emberi szeretett.
2011. márc. 23. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Igazad van, de megoldást nem tudok.
2011. márc. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát igen sokan osztják az észt de segíteni nem segítenek. Én elhatároztam ha nyernék a lottón akkor járnám az országot és osztanám a pénzt annak aki megérdemli. Családokat fogok kisegíteni a bajból. És ez tuti így lesz. Mi értelme nekem gazdagnak lenni ha körülöttem mindenki nyomorog, nélkülöz. Akin csak tudok annak segítek. Névtelenül persze. Lehet hülyének tűnök de az én pénzem és azt csinálok vele amit akarok. Én ezt tervezem!!
2011. márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért tedd fel magadnak a kérdést.Te hányszor segítettél a szerencsétlen sorsú embereken a lelki tanácson kívül??Anyagi vagy egyébsegítséget adtál már?? Én azért nem segítek,mert bizony nekem is jól jönne a segítség..Nekem sincs munkám,lakásom,mégsem könyörgök másoknak.nekem is jól esne ha valaki csak annyit mondana,hogy "gyere,holnaptól itt dolgozhatsz" De soha senki nem mondott ilyet..Információt,lelki segítséget adtam ár bőven..én még ilyen segítséget sem kaptam..

Azt hiszem hogy nagyon sok embernek megvan a maguk baja,így nem is igazán akarnak foglalkozni más bajaival(ami érthető is)

Nos a gazdagok meg annak segítenek akiknek akarnak.Ha külföldre segítenek..hát ez van...legalább segítenek..

2011. márc. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Elforditjuk a fejünket ha egy koldust látunk az utcán"


Csak a sajat tapasztalatomat irom le. Sokat adakoztam regebben (is), koldusoknak is adtam. Megbantam. Szerintem nem ez a legmegfelelobb mod az adakozasra. Manapsag ruhat, konyveket, haztartasi cikkeket adomanyozok, nem penzt. A kolduson nem segit, ha adsz neki 200 Ft-ot, mert attol egyik naprol a masikra fog elni, sot valtoztatni sem akar majd, hisz "eltartjak" es arra kolti, amire epp nem kellene. Egyszer beszelgettem egy koldussal es megkerdeztem, hogy miert nem dolgozik (40 koruli, jo egeszsegben levo emberrol van szo). Azt mondta erre, hogy o mar nem tudna megszokni a munkat, ergo lusta. Na most ilyennek adjal, akinek ugysem valtozik az elete, sot ront rajta, hogy igy lehetove teszik az eletet, mert nem kenyszerul ra, hogy elmenjen dolgozni. Nem mindenki ezert van az utcan, de bizony nagyon sokak azert, mert budos nekik a munka es felelotlenek. Es en is kerulom a koldusokat, mert nagyreszuk direkt meg akarja ijeszteni az embert. Engem tobben korulfogtak, mikor fiatal lany voltam, nem engedtek, amig nem adtam, nagyon rossz emlek! Inkabb trukkoznek, minthogy dolgozzanak. Tisztelet a kivetelnek!


"ha segítségkéréssel találkozunk az interneten vagy ujságban, sajnálkozunk de nem teszünk semmit. "


Mert nagyreszuk nem valos. Ujdonsagot mondtam ezzel? Mindenkin nem lehet segiteni, akarmennyire is szeretnenk, nincs ra kapacitas. Nem mindegy, hogy hova kerul az adomanyod. Meg kell gondolni, hogy kinek adsz, milyen helyre, hogy arra a celra forditsak, amire kertek, mert konnyen hulyet csinalhatnak az emberbol. Hanyan keregetnek alapitvanyok, kulonbozo szervezetek neveben ugy, hogy semmi nem jut azokhoz, akiket tamogatni akar az ember?


Te egyebkent mit teszel, hogy valtozzon a helyzet? Konnyu elmeleti sikon osztani az erkolcsrol, jotekonysagrol az eszt kioktato jelleggel...

2011. márc. 24. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Én sem vagyok gazdag, de lehetőségeimhez képest adakozok. Én is szoktam élelmiszert, ruhát, tisztitószereket is adni. Sokat adok pénzt is. Az elöző cikkemben emlitettem , hogy kint voltam annál a családnál mely itt is segítséget kért " Egy megkeseredet édesanya címmel" és én meggyözödtem arról hogy valós e amit leírt és én utaltam át pénzt a részükre,ezt leírtam az elöző cikkemben. Igaz hogy sok csaló van és olyan is aki nem akar dolgozni.

Én is sok hajléktalannal beszélgettem már és bizony van aki menne dolgozni, de még az önkormányzat sem ad nekik munkát. Én nem akartam oktatni senkit. Mindenki maga dönti el hogy adakozik e vagy nem. Viszont a szegények adakoznak külföldre is, nem a gazdagok. Az alapítványokban én sem bizom, ezért szoktam segítségetkérők közül kiválasztani emberekeket és azokat ha időm engedi meglátogatom. Aki megadja a címét és azt mondja nyugodtan jöjjön, a tapasztalataim szerint azok nem csalok. Én csak arra akartam kitérni hogy itt is nagyon sok ember él aki mély szegénységben él és első sorban itthon kellene sgítséget nyujtanunk. A munkáról annyit hogy sokan veszitik el a munkájukat az egyik napról a másikra és jelenleg az országban elhelyezkedni nem könnyű. Ez az asszony is meg tesz mindent azért hogy munkát találjon, de sem a munkaügyiközpont sem az önkormányzat nem tud adni neki munkát és hiába küldi el az önéletrajzát és hiába van több állásportálra beregisztrálva semmi eredménye. Sajnos ma nem könnyű elhelyezkedni és ezzel mi is tisztába vagyunk. Sokan mennének dolgozni, de a vállalalatok, és a vállalkozok is nagyon válogatnak és nagyon kevés embert alkalmaznak. Vannak munkahelyek ahol minimálbérért 5 ember munkáját végzi el egy ember. Igy embert sporolnak és persze pénzt is. Adakozni pedig szívből kell nem pedig azért mert kötelezőnek érzi valaki. Az nem kötelező hiszen mindenki maga dönti el hogy segít e másokon vagy nem. Én egy egy segítség nyújtás útán nagyon jól érzem magamat.

2011. márc. 24. 07:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Én pedig inkább adakozom szervezeten keresztül, mert nekik nagyobb rálátásuk van a helyzetre, és tudják, hol van a legnagyobb szükség a pénzre.

De mostanában sajnos ezt sem tudom megtenni, sajnálom, de a saját megélhetésem fontosabb. Ha arról volna szó, hogy 20 ruhát veszek, vagy csak 15-öt, akkor szívesen adnék, és amíg úgy álltam, adtam is. De amikor arról van szó, hogy eszem vagy adakozom, akkor őszintén inkább eszem.

És szerintem nagyon sokan vannak így ezzel a kérdéssel.

2011. márc. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"bizony van aki menne dolgozni, de még az önkormányzat sem ad nekik munkát."


Kifogasokat mindig lehet talalni.


Ahogy irtam, szoktam adakozni, de maganugynek tartom. Mindenki arra forditja a penzet, amire akarja. Masnak nem lehet megmondani, hogy adjon.

2011. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta hogy aki nem akar vagy nem tud annak kötelező adni, ezt mindenki maga dönti el. Nagyon sokan vannak szorult helyzetben és vannak akiknek semmmilyen lehetősége sincs. Én megmondom öszintén szerettem volna felrázni az embereket hogy első sorban szegény hazánkban kell a segítség mert itt is sok rászorúló él. Az alapítványokról annyit hogy egyik ismerősöm dolgozott ott és bizony ahogy a magán emberek között akik segítséget kérnek vannak csalok ugy a szervezetek között is. Szerettem volna egy kedves családon segíteni akik tényleg rászorulnak a segítségre. Én küldtem nekik pénzt és mikor a párommal meglátogattuk őket élelmiszert is vittünk nekik.
2011. márc. 24. 18:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, az alapitvanyok kozott is vannak csalok, ezert kell megnezni, hogy kinek ad az ember. Magyarorszagon is elnek szegenyek, teny es valo, csak Magyarorszagon a szegenyseg alt. nem olyan jellegu melyszegenyseg, hogy nincs mit enni, hanem az olcsobbra jut penz, a gyereknek nem 20 ezer Ft-os cipot vesznek, hanem 5 ezer Ft-osat. Mas orszagokban (a vilag sokkal szegenyebb reszein) meg ennyire sincs keret, de persze en nem vagyok ellene, hogy Magyarorszagra adakozzon valaki, csak ez mindenki maganugye.
2011. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagy tisztában akkor a helyzet valódiságával. Sajnos sok gyerek éhezik az országban nagyon soknak nincs rendes ruhája, nincs játéka. Nagyon sok gyerek nem tudja mi az hogy lecsó kolbász mert még életében nem evett olyant. Javaslóm neked hogy válasz ki egy családot magadnak és meny el hozzájuk látogatóba és győzödj meg a saját szemeddel arról hogy milyen sokan élnek mély szegénységben. Mi előtt itélkezel bárkiről is előbb járj utánna.
2011. márc. 25. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!