Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan osztjátok be az otthoni...

Hogyan osztjátok be az otthoni pénzt? Eddig simán eléldegéltünk a pénzünkből, nem gondolkodtam semmin, hogy mire mennyit költsek. Erre most bevállaltunk havi 100. 000 Ft-os hitelt, és meg vagyok lőve a családi kasszát illetően.

Figyelt kérdés
Hónap végére elfogy a pénzünk, én pedig még félre is szeretnék tenni. Hogyan csináljam? Eddig hónap elején kifizettem a csekkeket, a többiből meg éltünk mint hal a vízben. Írjátok le, hogy a fizetés megérkezése után mit hogyan csináltok, hogy még félre is tudjatok tenni. Totál kezdő vagyok, ugyhogy részleteset kérnék.
2011. márc. 24. 21:13
1 2
 1/17 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Részletes Kiadás-Bevétel tábla! 2 hónapig irni mire költötök és utána átnézni.
2011. márc. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Jah és nem kellett volna egyből a 0-ról kapásból 100.000 Ft kötelező havi kiadást vállalni, de ezt már visszacsinálni nem lehet.
2011. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát... én nem vállaltam volna százezres hitelt, ha te vállaltad, elvileg kalkuláltál előtte, így tudnod kellett, belevághatsz-e (bár hozzám 80 e folyik be havonta, úgyhogy eleve nem tudnék ennyit fizetni :D )
2011. márc. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Tehát úgy vállaltál be egy 100000Ft-os hitelt, hogy előtte bele sem gondoltál, hogy ez mit jelent. Ne haragudj: csak gratulálni tudok, akármire is kellett. És akkor még bele sem gondoltál abba, hogy mi van, ha kedevezőtlenül alakul télre a helyzet, és a 100-ból 130ezer lesz... Na így lett többezer család földönfutó az elmúlt években.
2011. márc. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha bevállaltad a hitelt, akkor viseld a keresztjét.És nem akarlak elkeseríteni, de lesztek még rosszabb helyzetben is, sajnos.
2011. márc. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én excel-táblát vezetek, bevétel-kiadás, és mindent beírok, rezsi, kaja, egyéb. Ha spórolni akarsz, azt hónap elején tedd félre, és vedd úgy, mintha nem is lenne. Mondjuk 100e ft havi kiadás mellett elég nehéz lesz spórolni, ha eddig ezt feléltétek. Vissza kell venni az egyéb fogyasztásból, csak ezt lehet csinálni.
2011. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Feltehetek egy elég "személyes" kérdést? Mennyi a bevételetek?
2011. márc. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm azok válaszát, akik valóban a kérdésre válaszolnak. Nem pedig személyes véleményt írnak. Ez utóbbiak valószínűleg úgy rendelkeznek lakással, autóval, hogy nem kellett hitelt felvenniük. Sajnos a többségnek nem így van, és viselniük kell a keresztjét, ahogy a kedves hozzászóló megfogalmazta.

Amúgy nem a vakvilágba, minden előre tervezés nélkül vágtunk bele a hitelbe, csak amit most hitelre fizetünk, azt eddig félretettük, és a kérdésem arra vonatkozott volna, hogy ebben a helyzetben hogyan tudnék még félre is tenni.

Várom azért még a további értelmes hozzászólásokat.

2011. márc. 26. 21:47
 9/17 A kérdező kommentje:
Amúgy a havi bevételünk kb. 400 e Ft.
2011. márc. 26. 21:49
 10/17 anonim ***** válasza:

Igen, valóban nagyon nehéz lehet havi maradék 300 000 Ft-ot úgy beosztani, hogy hónap végére is maradjon kenyérre, és még félre is tudj tenni, de próbálj akciós termékeket vásárolni, neten mindig megtalálod a nagyobb üzletek szórólapjait. Vagy - ne szeletelt felvágottat vegyél 20 dkg-onként, hanem egész kilót, amit aztán le tudsz fagyasztani. Kozmetikus helyett szedd magad a szemöldököd. A gyerekeknek sem kell a legjobb márkájú ruhákat-cipőket venni, hamar kinövik, rokonok által átruházott gyerekruhák teljesen jók. Nézd meg az árát annak, amit veszel, ne csak úgy beletedd a kosaradba, hasonlítsd össze a termékek árait a különböző üzletekben. Lisztet, cukrot, olajat, stb akciósan vegyél nagyobb mennyiségben. Főzz rendszeresen.

Bár úgy, hogy nem tudjuk, eddig mire ment el 300 ezer vagy annál is több egy hónapban, feltehetően nem tudunk segíteni.

2011. márc. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!