Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A táppénzt a kiírást követően...

A táppénzt a kiírást követően mennyi idő után kötelesek kifizetni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jan. 31-től táppénzre írtak ki, mert veszélyeztetett terhes vagyok. Azóta lassan 2 hónap telt el, de még egy fillért sem kaptam. A múlt héten kolléganőm utána érdeklődött, h ennek mi lehet az oka, és valami olyasmit mondtak, h a táppénzes papírjaimat még nem dolgozták fel, de amúgy se szoktak az elején fizetni, h nehogy túlfizetés legyen. Ti mit tudtok erről?
2011. márc. 25. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy az első 15 munkanap betegszabadság, amit a munkáltatód vizet. Ha te január 31-én lettél keresőképtelen, akkor nagyjából febr. 22-től leszel jogosult táppénzre. Ha nem kifizetőhely a munkahelyed, hanem az egészségbiztosítási pénztár fizeti, akkor az iratok beérkezését követő 30 napon belül kell kifizetni a járó táppénzt. Tehát lényeges az is, hogy a munkahelyed mikor adta le a táppénzigényt. Az meg, hogy az elején nem fizetnek, nehogy túlfizetés legyen, kizárt dolog, mert utólag fizetik az ellátás, mindig csak annyi időre, amennyire a táppénzes papírod szól. Nem hiszem, hogy ilyet mondana egy ügyintéző, mert ezért leszednék a fejét.
2011. márc. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy a munkahelyedre az orvostól kapott (kocka alakú, lila színű) táppénzes papírt mikor adtad le? Az OEP Kirendeltségek egyébként az utalandó táppénz összegéről Pestnek (OEP) egy hónapban kétszer küldenek listát: kb. 12.-én és 25.-én. Vagyis a pénzedet a két dátumot követő napokban indítja Pest, amennyiben a leadott papirokkal semmi gond nem volt.
2011. márc. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!