Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kötelesek kicserélni? Hová,...

Kötelesek kicserélni? Hová, kihez fordulhatok ebben az ügyben ha esetleg nincs igazuk?

Figyelt kérdés

1 éve vásároltam egy akváriumot.Kompletten mindennel felszerelve.2 év garanciát kaptam rá.A fűtő már az első perctől nem volt jó,visszavittem és kicserélték.Most elromlott a levegőztetőt is,visszavittem és nem akarják kicserélni.Mondván,hogy ha eddig jó volt akkor nem kötelesek kicserélni.Nem nyomja a buborékokat,már pár hónapja szenvedtünk vele mire találtam egy kisebbet amit addig beteszek míg ezt visszaviszem.Erre jönnek minden féle hülyeséggel.Próbálta megcsinálni a boltban,persze nem működött nekik sem.Azt mondta visszaküldi garanciába de nem fogják kicserélni.Ezt onnan tudom,mert előttem hívta fel őket.Nem törtük el,nincs agyonhasználva...stb,egyszerűen elromlott.

Szerintem nincs igazuk!Holt tudok panaszt tenni?


2011. ápr. 11. 18:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Még azt kihagytam,hogy annyit mondott az eladó,hogy hetekbe sőt pár hónapba is telhet amíg a szállító elviszi és visszahozza.:(
2011. ápr. 11. 18:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Köteles a problémát mihamarabb orvosolni. Első körben vásárlók könyve és kész. Az, hogy a mihamarabba belefér-e a hónapok, azt adott esetben a bíróság eldönti. Aztán lehet még a nyilvánossághoz fordulni, mondjuk letáborozol az üzlet előtt egy transzparenssel, és elmondod a betérni kívánó ügyfeleknek a sztoridat...
2011. ápr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
... te meg persze leszarod a "szállítót", azzal küzdjön a cég... Te a forgalmazót fogod akár bíróság elé cincálni...
2011. ápr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérj az eladótól KERMI vizsgálatot Már amikor vissza vitted neki jegyzőkönyvet kelett volna felvenni a reklamált hibáról és vagy javitásra átvenni vagy kártalanitani / pénzt visszaadni/ a vevőt és nem magyarázkodni,ha lehetséges a javitás azt 1 esetben a vevő köteles elfogadni. Remélem tudtam segiteni.
2011. ápr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!