Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Következő hónapban durván...

Következő hónapban durván 2000 forintom lesz kajára. Mit vegyek belőle, hogy az egész hónapom tartalmas legyen? 99 forintos borsó konzervből már tudok jó kis főzeléket alkotni. Mi jöhet még szóba?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 20:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%

Hol kapni 99 forintos borsó konzervet?


Megyek én is!!


Am ha ilyen kevés a pénzed, miért nem gyüjtesz aluminiumsörösdobozt?

Mostanában nagy biznisz sokan csinálják...



Egyáltalán végiggondoltad te ezt az egészet? Nem kellene mondjuk lemondani helyette az internetet?

Az evés mégiscsak fontosabb nem?

2011. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
kenyeret, zsömlét vehetsz belőle:S
2011. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100x30=3000. Ez egy egész hónap. Nem tudom mit vegyél, de ha nem adsz el valamit, amiből pénzt csinálsz, nem lesz gondod a tartalmas kajára, mivel éhen halsz.(elvileg 10 naptól tovább kibírja az ember, hogy ne egyen, mármint nem hal meg, de nem biztos hogy mindenkinek sikerül)
2011. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A netet ne mondd le, mert úgy legalább tudod enni a kefét a válaszok miatt :>
2011. ápr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
30db legolcsóbb májkrém és 60db akciós zsömle talán kijön belőle.
2011. ápr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
vegyél 2 üveg tescos kevertet,és idd le magad, utána meg mész segííííjért!
2011. ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehet, mész enni a rokonokhoz, mi mindig megkínáljuk ha valaki betoppan, legalább egy szendviccsel.


Ennyivel nem fogod kihúzni, tényleg.


A zsömlénél olcsóbb a kenyér, vannak pékségek, ahol zárás előtt már leárazva lehet hozzájutni. (Sok nyugdíjas ezt használja ki.) A helyi kenyérgyárban is meg lehet venni a szárazkenyeret. Mi évekkel ezelőtt a kutyának hoztuk, zsákban hoztuk el, és sok olyan kenyér, péksütemény volt benne, amit aznapra sütöttek, de nem vitték el. Fillérekért, tényleg szárazkenyér árban lehetett elhozni. Érdeklődj több helyen!


Lehet kapni a T.coban tésztás levest, 50 ft egy csomag, csak forróvíz kell hozzá, és elég laktató.


Kölcsönkérni nem tudsz valakitől? :S

Én nagyon tudok spórolni, de ennyi még rajtam is kifog. Cirka napi 65 forintod jut kajára, egy kiló lisztet tudsz venni 120-ért, és még kéne hozzá valami.


Esetleg körbejárni szomszédokat, hogy bocs, nincs egy tojásod/tejfölöd/pohár olajad? Majd visszahozom.

2011. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

rizst és szárazbabot/lencsét/sárgaborsót (semmi mást)...de kizárt, hogy 2000-ből egy hónapot kihúzz


rizs kilója 200 Ft, a babé 4-500

2011. ápr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A netet nem mondhatom le, ugyanis 3-man fizetjük. Kölcsönkérni: a lakótársamtól most kértem kölcsön egy keveset. Anyu és a testvéreim szintúgy nincsenek rossz helyzetbe. Amúgy köszönöm a válaszokat: ez most szerencsére egy "túl kell élni" hónap, aztán lesz majd jobb is, csak most összejöttek anyagilag a dolgok... :S :/


Amúgy a Piros-zöld üzletben :) lehet kapni 99 forintos borsó konzervet.


Lisztet fogok még venni, olaj, meg fokhagyma van itthon. Zabpehely is, meg leves. Ebből mindig van itthon vmennyi tartalékba. Arról meg már rég leszoktam, hogy rendszeresen egyek főtt ételt (igen! Pörökök is eleget az orvosommal :/ :)... Szóval veszek 2 cs háztartási kekszet és esetleg 2 négyes pakk olcsó joghurtot. Akkor ez kb. 1000 forint. Veszek felvágottat -> szintén valami olcsóbbat, vaj van itthon. Veszek egy kiló kenyeret (nem szoktam sokat enni) -> ez akkor durván bár 1500... Ennyivel kihúzom... Az fontosabb, hogy ne haljak éhen -> nekem most ez jelenti a tartalmasat. Legföljebb még szerzek gyümölcsöt (pl. almát valakitől...) Jut eszembe: tészta és gríz is van itthon... Meg 1 liter tartóst tej is visszamaradt előző jobb hónapokból. :) Uh... Ez nem is olyan rossz így... :)

2011. ápr. 2. 22:34
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj, hogy mondom, de ne ilyenekre szórd a pénzt ezekkel max 4-5 napig húzod ki


én írtam fentebb a rizst és a hüvelyeseket és nem véletlen: szénhidrát és fehérje


2000 Ft-ból tudsz venni 1-1,5 kg babot és 5 kg rizst...nagyon egyoldalú, de laktató és talán kihúzod vele 2 hétig, ha számoljuk a meglévő készleteidet, akkor 16-17 napig is kitart


számold csak ki a kalóriatartalmakat

2011. ápr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!