Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha eltörölték az örökösödési...

Ha eltörölték az örökösödési adót, akkor miért kell mégis fizetnem?

Figyelt kérdés
Sajnos apukám meghalt, az én nevemre került az autó 2007-ben, a hagyatéki tárgyalás eléggé elhúzódott. 2008 dec-ben hozták a törvényt az örökösödési adó eltörlésről, amiről kaptunk is határozatot, hogy nem kell fizetnünk a ház után sem. (Nevemre került a családi ház negyed része) Erre most kapok levelet az APEH-tól, hogy 2009 évre fizessek az öröklési illeték elmaradása után késedelmi kamatot, és persze az illetéket is kiszámlázták. Az elmúlt másfél évben senkinek nem jutott eszébe semmilyen felszólítást, vagy csekket küldeni, honnét tudtam volna, hogy fizetési hátralékom van? Kaptam vissza ebben az évben elég sok jövedelem adó visszatérítést, még abból sem vonták le. Ki ilyenkor a hibás?
2010. aug. 19. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Az autó még az örökösödési adó eltörlése előtt került a nevedre. Az után biztos, hogy kell fizetned. A háznál lehet, hogy azt nézték, hogy mikor zárult le az ügy, nem pedig azt, hogy mikor halt meg apukád.
2010. aug. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Autó után nem törölték el.
2010. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!