Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az nem diszkrimináció, ha a...

Az nem diszkrimináció, ha a Lidl kiköti, hogy max.30-35 éves dekoratív hölgyeket keres?

Figyelt kérdés
Melyik műkörmös cicababa fog neki polcokat tölteni? Van sok idősebb ápolt, igényes hölgy is.
2011. ápr. 11. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:

De, az!


Korra, nemre, megjelenésre, szexuális hovatartozásra, vallási- és felekezeti meggyőződésre nem lehet kikötést tenni.


Ez megérne egy Egyenlő Bánásmód Hatóságot, csak az vele a gáz, hogy nehéz bizonyítani. Én hasonló cipőben járok. Konkrétan túlsúlyos vagyok, de ez nem akadályoz abban, hogy bármilyen munkát elvégezzek, mégsem vesznek fel. Ezt is nehéz bizonyítani...

2011. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a dekoratív, az neked egyből cicababa?
2011. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a LIDL-ben egyetlen nő sem néz ki dekoratívan, sőt... elég csúnyácskák, igénytelenek...
2011. ápr. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*Ez megérne egy Egyenlő Bánásmód Hatóságot, csak az vele a gáz, hogy nehéz bizonyítani.


Nem neked kell bizonyítani, hanem LIDL-nek, hogy NEM diszkriminált. Akinek megér ennyit, az forduljon bírósághoz. De én nem tölteném ezzel az időmet, az biztos.

2011. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én se nagyon láttam még dekoratív csajokat boltban polcokat pakolni. Aki dekoratív az megy k*rvának..
2011. ápr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem csak oda hidd el, az eladói állások fele ilyen...az ehhez hasonló helyekre már elvből sem jelentkezem, ha ezek a kikötések milyen lehet a főnökség...

Alap hogy ne legyél igénytelen, meg azért slampos se, de ezek a jelzők elássák a munkáltatót nálam legalábbis...

2011. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Őszintén, jobb lenne, hogyha azt írnák ki, hogy eladót / polcpakolót keresünk, beadnád a jelentkezést, talán még be is mennél interjúzni aztán valami mondvacsinált indokkal nem vennének fel?


Naugye....

2011. ápr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hagyjad már, titkárnőnek sem fognak felvenni egy 60évest... Elvileg nem szabadna ezt kimondani, sokszor van hogy emiatt küldenek el valakit valami csinált indokkal. Viszont aki 40éves annak biztos vannak kapcsolatai és könnyebben elhelyezkedek a már megismert szakmájában.
2011. ápr. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De igen, ez diszkrimináció, viszont teljes joggal. Nyilván az üzlet olyan munkatársat fog felvenni, aki több hasznot hoz neki. Egy dekoratív hölgy pakoláskor jobban mutat, mint egy nyugdíjas bácsi.


Egyébként az élet szinte minden területén mindenki diszkriminál (gondolom kérdező húszévesen te sem csóró hatvanévesekkel randiztál, illetve te is azt veszem meg ami jobban megéri), ezalól a munkaerő felvétel sem kivétel.

2011. ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!