Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kiadott üzlethelyiségben nem,...

Kiadott üzlethelyiségben nem, vagy töredéket fizetnek a bérlőim. Jogilag hogyan tudok fellépni ellenük?

Figyelt kérdés
Van bérleti szerződés.Amióta nem fizetnek,azóta nem állítok ki számlát.A hiteleimet ebből fizetem,nagyon kell ez a pénz!
2011. ápr. 11. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Első lépésben ügyvédi felszólitás (van aki már akkor fizet, ha egy ügyvéd fenyegeti perrel)

Azután polgári peres eljárás.

2011. ápr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Állítsd ki a számláidat. Ha nincs számla, mit fizessenek majd?

2. Indíts felszámolási eljárást a cég ellen. Ezt esetleg meglegyintheted nekik, mielőtt megteszed, hátha erre fizetnek.

2011. ápr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2.válasz:Kösz az infót,ezt célszerűbbnek tartom mint a polgári pert,de ez is felvet néhány kérdést.Pl.:Ha kiállítom a számlákat és nem fizetnek,mi a helyzet az adózással?Hogyan bizonyítom,hogy nem kaptam pénzt?Átutalásit állítsak ki készpénzes helyett?És hogyan kell felszámolási eljárást indítani?
2011. ápr. 11. 20:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp utalásost állíts ki. Tény, hogy adózni kell utána, de azt amúgy is kellene. A ki nem fizetést bizonyíthatod a könyveléssel és a bankszámlakivonatokkal viszonylag könnyen.


Felszámolásról egy cikk, kicsit régi ugyan, de szerintem jó:

[link]

Kiemelve a kérdésre a válasz:

"Fontos tudnivaló, hogy a felszámolás iránti kérelmet az adós székhelye szerint illetékes megyei, Budapesten pedig a Fővárosi Bíróságon kell előterjeszteni."

2011. ápr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!Most már nyugodtabb vagyok.Csak egy ici-picit kellett megpengetnem,és máris volt pénz!Még 1x kösz!
2011. ápr. 14. 20:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem. További sok sikert kívánok!
2011. ápr. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ki szeretném rakni a bérlőket az irodámból,mert nem fizetnek.Hogyan tudom a tartozást behajtani?Csak bírósági úton,vagy van más lehetőség is?
2011. máj. 6. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!