Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkaadok figyelembe vehetik...

A munkaadok figyelembe vehetik a palyazo sulyat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hivatalosan nem, de szerintetek szamit, ha valaki kover a munkakeresesnel? Rosszabb benyomast tehet a munkaadokra es ezaltal eleshet munkalehetosegektol is a kover ember?
2011. ápr. 13. 06:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel nem csak objektív dolgok alapján döntenek a felvételről, hanem személyes benyomás alapján is, így előfordulhat, hogy két jelölt közül éppen ez dönt.
2011. ápr. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen. Sőt vannak olyan helyek, ahol még az is elfogadható, hogy valakit épp a kövérsége miatt nem vesznek fel: pl. fitneszszalonban recepciós.

Egyébként szerintem ha az ember valóban nagyon ott van szakmailag, akkor nem fog számítani a súly. Ez csak akkor számít, ha valójában egyik jelentkező sem az igazi, de ha már nem jó, akit felveszünk, legalább legyen csinos.

2011. ápr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez erősen munkakörfüggő.


Én gond nélkül felvennék egy kövér embert pl. irodai munkába, ahol maximum a kollégákkal tart kapcsolatot, ha szakmailag ő a legmegfelelőbb a munkakör betöltésére.


Ellenben pl. ügyfélkapcsolati munkára nem venném fel, ha van hasonló szakmai képzettségű de normál testalkatú jelölt.

2011. ápr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!