Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha regisztrált munkanélküli...

Ha regisztrált munkanélküli vagyok, fizeti az állam a Tb-met?

Figyelt kérdés
A kérdés a címben, fizeti a tbmet az állam vagy ha nem is hogy lehetne elintézni? Köszi a válaszokat.
2009. márc. 3. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha munkanélküliként kapsz álláskeresési járadékot, akkor van TB-d: te fizeted=vonják.
2009. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem kapok egy fillért sem, akkor miből fizessem a Tbmet?:(
2009. márc. 3. 21:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez volt, 4500 Ft -ot fizettem egy hónapig, mert utána találtam munkát.


Próbáld meg valahogy befizetni, segítséggel.

2009. márc. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az önkormányzatnál lehet kérni az egyéni TB fizetésre kedvezményt esetleg teljes térítést is.
2009. márc. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak regisztrált munkanélküli vagy és nem részesülsz álláskeresési támogatásban (munkanélküli segélyben) akkor nem fizeti.

Menj be az APEH-hoz, tudod magad után fizetni, az évtől talán 4.500.-Ft/hó a díja.

2009. márc. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
93%
Be mész az PEH-hoz elmondod a gondod, kapsz nyomtatványt, kitöltöd, visszajuttatod! A nyomtatványon feltüntetett dátumtól ketyeg az biztosításod! És kb ha minden jól és gyorsan működik akkor kb 7-8 hónap múlva küldenek neked csekket hogy elmaradásod van, de addigra reméljük lessz munkád! Ja ha bejelentkezel ezzel a nyomtatvánnyal, és elhelyezkedsz ugyanúgy ki is kell jelentkezned! Én most kaptam meg a tavalyi évre a csekkeket holott tavaly február óta folyamatos munkaviszonyom van! Az érdekes hogy a fizuból levonják de nem tudják hogy dolgozom! Nekem ez magas!
2009. márc. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rögtön adott az APEH csekket, amikor bementem és kitöltöttem a nyomtatványt, majd rá pár hétre kiküldött egy egész évre valót, szerencsére arra már nem volt szükségem, hisz lett időközben munkám.
2009. márc. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
És elvileg kijelentkezni nem kell, mert amikor az új munkáltató bejelent automatikus, hogy ő fizeti utánad a TB-t a későbbiekben.
2009. márc. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod fizetni, akkor a kereső házastárs kell fizesse, vagy az önkormányzat elvileg átvállalhatja, de valakinek be kell fizetni azt a havi 4300 ft-ot rád
2009. márc. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Menj el egy Apeh irodába és ki kell töltened a 08T1011 számú nyomtatványt (Adat és változásbejelentő lap egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezettek részére). Általában már előtérben ki van rakva, amig vársz, hogy a sorszámodat kiirják ki is tudod tölteni.

Az ügyintézők elmondják mit kell tenned. Egy hónapra 4500 forintot kell befizetni, mindig az aktuális hónap utáni hónap 12-éig a csekken, amit regisztráláskor kapsz. Ha nem teljes hónapról van szó, akkor 150FT naponta. Ha dolgozni kezdesz, akkor ismét be kell menned és egy ugyanolyan nyomtatványon kijelentkezni. Ez azért fontos,mert a munkáltatód által befizetett járulék egy másik számlára megy, mint amit te fizettél, és ha nem mondod le, akkor náluk úgy mutatkozik, mintha tartozásod lenne.

2009. márc. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!