Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha regisztrált munkanélküli...

Ha regisztrált munkanélküli vagyok, fizeti az állam a Tb-met?

Figyelt kérdés
A kérdés a címben, fizeti a tbmet az állam vagy ha nem is hogy lehetne elintézni? Köszi a válaszokat.
2009. márc. 3. 21:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Üdv.


Ez úgy van, hogy ha még nincs meg 200 munkanap, akkor a pályakezdők hivatalába kell regisztrálni. 1 évig nem jár segély és nem intézik a TB-t sem. Átmeneti segély néven 3 havonta lehet kérni 5-ezer FT-t. -.-" 1 év elteltével az önkormányzattól jár havi 28500 FT segély, amivel rendezik a TB-t.


Na most nekem is lenne kérdésem. Úgy értelmezem a mondataitokból, hogy a pályakezdőknek havonta fizetni kell a TB-t. Nekem ezt sehol nem mondták és nem fizettem. Sőt, 1 éven át azt hittem, hogy a pályakezdők hivatalában intézik. -.-" Idén februárban visszatérítést kaptam, mert a tavalyi munkahelyemen fizették a TB-t, de nem kellett orvoshoz mennem. Most akkor mi a helyzet? Lehet, hogy kövi februárban visszatérítés helyett kapok KB 60-ezer FT-s csekket? o.O

2010. szept. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Gondolkodtam és valaki már segített is. Tavaly ősztől nem volt melóm, de idén februárban csekk vagy felszólítás helyett mégis visszatérítést kaptam. Egy ismerősöm szerint a pályakezdőkre nem vonatkozik a befizetés, mert "egyenes arányos lenne a fiatalok meglopásával". (Idéztem.) Remélem, hogy igaz, mert nem akarok nagy összegű számlával szembesülni. :/ Annyi a gond, hogy egyszer voltam orvosnál, de az nem volt nagy ügy. ^^ Jelenleg már rendezve van a TB-m.
2010. szept. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!