Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kér egy ellenőrzésnél az...

Mit kér egy ellenőrzésnél az APEH ellenőr?

Figyelt kérdés
Be vagyok jelentve, munkaidőkeretes vagyok, ütök mindent a gépbe, de parázok. Mire készüljek? Úgy tudom, h tegnap a városban jártak.
2011. ápr. 19. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Helyesen van-e vezetve a pénztárjelentés, a munkaidő nyilvántartás. Fel vannak-e tüntetve az árak, az is, hogy nettó, vagy bruttó ár-e; a felügyeleti szervek elérhetősége; a nyitva tartás. A vásárlók könyve megfelelően van-e elhelyezve az üzletben. Meg persze tudni kell magad igazolni, hogy valóban te vagy-e az, akinek kiadod magad (személyi, v. jogsi) Hirtelen ezek jutottak az eszembe.

Ja, és az áru eredetét igazolnod kell tudnod (számla, szállítólevél)

Kérdezgethet arról is, hogy mikortól meddig dolgozol, mit csinálsz, mennyit kapsz kézhez. Kérheti a munkaszerződésedet és ha végzettséghez kötött a munkakör, akkor a végzettséged igazoló okmány másolatát.

Megnézheti a számlatömböt: megvan-e, jól van-e kitöltve.

2011. ápr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hú, köszi!

Egyedül a pénztárjelentést nem tudom, hogy mi! :S

2011. ápr. 19. 10:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Illetve egy Milkát, hogy ne legyen semmi baj.
2011. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előző által elmondottakon kívül tudnod kell még!

Ezek u.n. próbavásárlással kezdik, de ezt persze nem jelentik be előre, hanem csak valami csekélységet vásárolnak és kifizetik.

A jogszabály szerint a "kiszolgálás" helyes sorrendje:

1, A gépbe beütöd az áru árát

2. A nyugtát oda-adod a vevőnek, de mindenképpen úgy kell elébe tenned (ha nem nyúl érte), hogy kénytelen legyen megfogni, vagyis ráteszed az áru tetejére

3, Csak ezek után veheted el a pénzt!


Lennie kell a fiókban egy készpénz-fizetéses számlatömbnek, egy nyugta-tömbnek (áramkimaradás esetén azt vagy köteles használni). Ott kell(ene) lennie a szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartó kartonjának.


Ha alkalmazott vagy, a jelenléti ívet vezesd rendesen!

Csináltathat veled egy X-jelentést, azért, hogy megnézze, az alapján a pénztárban levő kp. több-e, vagy kevesebb.

2011. ápr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!