Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogerőre emelik az ügyet, ha...

Jogerőre emelik az ügyet, ha most fizetem be? Apeh-tb járulék tartozás

Figyelt kérdés

Tb járulék tartozásom van,mivel nem tudtam,h nem fizeti a levelezős suli..

Ma jött meg a végzés (ill. már egy hete, csak nem voltam itthon,és ma hozta újból), hogy 15 napon van fellebezni,és utána emelik jogerőre.


Ha hétfőn kifizetem az egész tartozást, nem lesz végrehajtás ugye?

Valamint a 15 napot a levél átvételétől kell számolni?


2011. okt. 13. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi gond. Befizeted és el van rendezve. Érdemes felhívni az ügyintézőt utána és szólni,hogy utaltad.
2011. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De ez biztos,egész nyáron levelezgettünk,és nem fizettem be.. mert nem tudtam :( küldtek csomó levelet már-

holnap hálisten diákhitel,szóval ki tudom belőle fizetni.


Ha befizettem,küldenek vmi levelet? Csak mert az a szüleimhez fog menni :/

2011. okt. 13. 11:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Küldenek majd egy levelet az eljárás megszüntetéséről
2011. okt. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 15 nap a kézhezvételtől számít.

Ha befizeted hétfőn, nem lesz végrehajtás.

A befizetéskor a közleményben ne felejtsd el beírni az adóazonosítód, mert az alapján könyvelik le az adófolyószámládra.

Ha elutaltad, nyomtasd ki az átutalásról az értesítőt és küldd el a NAVnak egy kísérő levéllel, a levelük iktatószámára és az ügyiratszámra hivatkozva.

Ha nincs ügyfélkapud, csinálj egyet, és le tudod kérdezni az adófolyószámlád.

2011. okt. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

miről szól a levél, végrehajtásról vagy a tartozásról?


ha a tartozásról én a helyedben rinyálnék az elengedésért, sokszor elengedik ;)

2011. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Végrehajtás.

Már nyújtottam be kérvényt,h engedjék el,vagy kapjak részletfizetést, de mivel állandó lakcímem a szüleimnél van még,így az ők jövedelmét kellett volna beírnom a kérvénybe.. ők viszont jól keresnek,így mondták az apehnél,h nem fogják elengedi,részletfizetést is csak akkor kapnék,hogy ha veszélyzetetné a családomat a tartozás egy összegű,teljes kifizetése.

2011. okt. 13. 13:47
 7/7 A kérdező kommentje:
ill nem végrehajtás, az van benne,hogy 15 napon belül fellebezhetek,ha nem teszem,akkor jogerőre emelik az ügyet
2011. okt. 13. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!