Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlanhirdető oldal és az...

Ingatlanhirdető oldal és az ahhoz tartozó átverés?

Figyelt kérdés

Hátha van más is közületek, akit átvert az oldal. Hogyan "szabadultatok"?


( [link]


2011. ápr. 19. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


miért baj az hogy nem tőrlika lakáshírdetést míg nem fizet az ügyfél ? Nem kell fizetni, aztán ha akarják örökké hírdethetik

2011. ápr. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert folyamatosan nő az állítólagos tartozásom, amíg nem fizetek, hirdetnek a nevemben. Szabályos szerződésre hivatkoznak, mely az interneten köttetett. Se a rendőrség, se a fogyasztóvédelem, se senki nem tiltja be az oldalukat, a bíróság is csak elmarasztalja őket, de más nem történik.
2011. ápr. 20. 07:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha törlik a hirdetést, akkor szerződést szegnek, tehát nem törölhetik.

Ha a hirdető nem fizet, akkor ő szeg szerződést, tehát jogos a behajtás.

Aláírta, megnyomta az ok-t, stb. Elfogadta a szerződést. Innentől kezdve nincs kérdés, nem tudom, mit pörög rajta annyi ember.

2011. ápr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Semmit nem írtunk alá, csak egy pipa egy négyzetben és egy OK. Más fórumokon írják, hogy akik akarták az első hónapban törölni, azok se tudták. Én többször is nyomatékosan megkértem az oldalt, hogy töröljék a hirdetésemet és a személyes adataimat, ezt nem teszik meg amíg nem fizetek, és csak ketyeg az óra, nő a tartozás.

Teljesen nyilvánvaló, hogy ők ezt az egészet nem jóhiszeműen kezelik, ez az oldal és annak a "szerződése" egyértelműen rossz szándékú, és etikátlan.

2011. ápr. 20. 09:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Interneten a pipa és az OK az aláírás, és a felette írt szöveg elfogadása.

Ha próbáltad törölni a hirdetést és nem tudtad, és nyoma van, pl egy reklamáló email, akkor azzal mehetsz valamire, de ha nincs, akkor szerintem nem sok lehetőséged van.

2011. ápr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha ingyenes volt a hírdetés, akkor nem tudnak rajtad behajtani semmit sem, mert ha beperelnek akkor bizonyítaniuk kell és nem lehet.
2011. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az első 30 nap ingyenes, utána automatikusan fizetősbe kerül át. És az első fizetési felszólítást a 4. hónapban küldik, mikor már 3 hónap tartozásod van.

Persze nyilván nem fizetek, mert nekik kell bizonyítaniuk, ha akarnak valamit. Csak az a gáz, hogy rengeteg embert átvertek ezzel és bizony sokan fizetnek. És még utána sincsenek biztonságban, ugyanis az oldalnak semmiből nem áll átírni a pszf-et, hogy te 6 vagy 10 vagy 100 hónapot írtál alá, úgyhogy azzal az egy pipával akár életed végéig fizetésre kötelezhetnek... (Megjegyzem tökéletes kiszúrás ez a haragosoddal)


Tehát én nem fizettem, az emailre többet nem reagálok, meglátjuk mi lesz. Többször nyomatékosan megkértem őket, hogy töröljék az adataimat a hirdetéssel, és ha volt bárminemű szerződés, azt tekintsék felbontottnak. Mindezt a mailos levelezést elmentettem. Nevetséges, hogy neten mit meg lehet illetve mit mit meg nem próbálnak tenni más szerencsétlenek átverésére.

2011. ápr. 20. 10:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Majd ha per lesz, akkor abban kell bizonyítani, hogy mi hogy történt. Ők majd hivatkozhatnak arra, hogy a szerződési feltételeket elfogadtad, ezt majd alkalmasint bizonyítani is tudják az IP címed alapján, hogy az az IP cím adott időben kihez tartozott, ezt majd a szolgáltató a bíróság megkeresésére ki is adja.

Te meg hivatkozhatsz arra, hogy közölted velük, hogy a szolgáltatásra a továbbiakban nem tartasz igényt.

De én nem e-mailt küldenék nekik erről, hanem tértivevényes levelet...

2011. ápr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!