Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ebolaplay.com oldal fizet?...

Az ebolaplay.com oldal fizet? Valakinek fizetett már, ha igen mennyit? Mennyi videót kell ahhoz megnézni? Vagy ez is csak egy átverés?

Figyelt kérdés

Olyan egyszerűnek tűnik,hogy videók megosztásával pénzt lehet kerseni,hogy ez már gyanús.Aki tud róluk valamit írjon.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. jún. 25. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez egy átverés. Az sem kizárt hogy adathalász webside.

Regisztráláskor mindent meg kell adnod szinte. Az állítólagos fizetéshez meg kell adnod mindent a bank-számládról is, ami nem paypal-on keresztül zajlik ami eleve több mint gyanús.Vagyis saját honlapjukon keresztül küldöd el az adataidat és számla adataidat.

A kifizetésről szóló részt az ÁSZF-ben találni,ahol ködösen de le van írva hogy nem fizetnek ha nem akarnak.

Szóval erősen felejtős. Viszont azokból akik hiszékenyek, gyorsan fel tudják turbózni a látogatottságot és így később több pénzért eladható a portál, természetesen a regisztráltak összes személyes és banki adataival együtt.

2011. aug. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az még megjegyezném, hogy regisztrálásodat követően nincs vissza út. Vagyis nem tudod törölni az egészet, mert nincs rá opció. Egyet tudsz csinálni ha már regisztráltál: megváltoztatod az összes általad beírt adatot, az email címedet is,mindent,kitörlöd a webcímeidet/weboldalaid elérhetőségét, majd kijelentkezel. És bízol benne hogy a "profilod" nem maradt valahol fent a szerveren.

Sajnos sok ilyen portál van a neten, és ezekről előbb vagy utóbb mindig kiderült hogy valamilyen formában visszaélnek az adatokkal. (sok esetben eladják az adatokat, vagy kiszolgáltatják az állam ügynökeinek)

2011. aug. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Nem tudom, hogy miől beszél az utolsó ..

Kimásoltam a menüpontokat:

személyes adatok

számlázási adatok

jelszóváltoztatás

felhasználó törlése


Na lehet törölni vagy nem? Nekem felment az egyenlegem 12,4 eurora, de csak 50fölött fizetnek ..

2011. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koko.s válasza:

Sziasztok!


Az ebola Play egyik fejlesztője vagyok - sajnos csak most hívták fel a figyelmemet erre a kérdésre. Mivel egy fejlesztőcégben dolgozom, nem az ebola Play-t üzemeltető vállalkozásban, nem fogok tudni minden felmerülő kérdésre teljes bizonyossággal válaszolni, de megteszem amit tudok.

Szeretnék egy rövid, és egy kimerítő választ is adni a fenti kérdésre, illetve az azóta született kommentekre.


A rövid válaszaim:

1. Igen, fizet.

2. Változó. Mint más hirdetéseknél, itt is nagyban függ attól, hogy mekkora az oldalad / FB profilod stb. látogatottsága és ebből hányan nézik is meg a videókat (CTR). Nyilván nem mondhatok konkrétumokat, de vannak akik szinte semmit, és jócskán vannak akik havonta hétszámjegyű összeget keresnek vele - ők általában saleshouse-ok több oldallal, de akad néhány magánszemély is, aki egyetlen oldallal megcsinálja.

3. A videók általában 10 Ft körül fizetnek egy megnézésre, ebből ki lehet számolni.

4. A dolog új is, meg nem is - a google szintén szolgáltat videóhirdetéseket, de még egy tucat más céget is fel tudnék sorolni. Tény, hogy a régióban még nem elterjedt hirdetési forma.

5. Valóban volt egy rövid periódus, melyben nem volt elérhető a profiltörlés gomb!


Kimerítőbb válaszaim pedig:

Először is magán a kérdésen is elcsodálkoztam, de az első válaszadó által teljes bizonyossággal állított blődséget nem is tudom hova tenni. Természetesen én is lehetek akárki, így nem várom senkitől, hogy elhigyje mindazt, amit írok - de józan paraszti ésszel is be lehet látni a következőket:

- ha csak adatokat akarnának gyüjteni, miért kell mögé ennyire komplex háttér vagy kamuszolgáltatás?

- ha kamu, miért kerül ki a blikk.hu-tól rengteteg blog.hu-s blogon át hvg.hu-ig ismert oldalakra is a hirdetése? Ők csak leellenőrzik mit tesznek ki, hiszen egyetlen nap hirdetési bevételkiesés egy kamu szolgáltatás miatt nem két fillér.

- a szolgáltatás mögött konkrét cég áll, konkrét elérhetőségekkel (és hivatalos adatkezelői engedélyel)- be lehet telefonálni, vagy be lehet menni személyesen is és megbizonyosodni róla.

- a felhasználóktól bekért személyes adatok szükségesek ahhoz, hogy banki átutalással kifizetést lehessen indítani. Sajnos enélkül nem lehet.

- az oldalakról bekért információ (látogatopttság, profil) egyike sem olyan, melyet ne lehetne egy alexa és egy pár perces szemmel való átnézéssel megszerezni. Ezek csak azt a célt szolgálják, hogy a kampányokat szervező stáb gyorsabban és könnyebben tudja targetálni az egyes hirdetéseket - mivel az egész platform lényege az lenne, hogy minden oldalra olyan hirdetések kerüljenek, melyek érdekelhetik is az adott oldal közönségét.


Ha további kérdéseitek lenne, az info@ebolaplay.com email cimen fel lehet tenni(ezekre nem en szoktam valaszolni), de lehet telefonon vagy szemelyesen is erdeklodni barmirol, ha az jobban esik.

2011. dec. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Koko.s válasza:
A kommentelo paypal-os megjegyzesere meg nem valaszoltam... Nos, ma MO-n nem lehet munkaert fizetni paypal-on keresztul. Itt pedig ez zajlik, mint maganszemely munkaert kapsz penzt, ha ceg vagy akkor pedig szolgaltatasert szamlat nyujtasz be az ebolanak. maganszemely eseteben az ebola a jogszabalyoknak megfeleloen szepen lekonyveli a kifizetest, es meg adozik is utana - a maganszemely helyett, hogy ne neki kelljen adminisztralnia ezt a bevetelet. Ezt paypal-on keresztul illegalis lenne bonyolitani, sajnos ilyen "gyanusak" a rendelkezesek.
2011. dec. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1.A szervert lehet üzemeltetni külföldről is, és akkor lehetne PayPal-on keresztül fizetni.


2.És miért zárjátok ki az össze-esküvés elméleteket tartalmazó weboldalakat,videókat a pénzkereseti lehetőségből? (hogyha nem adathalász webhely vagytok)


"ha csak adatokat akarnának gyüjteni, miért kell mögé ennyire komplex háttér vagy kamuszolgáltatás?"

-mert illegális az adathalászat.


"ha kamu, miért kerül ki a blikk.hu-tól rengteteg blog.hu-s blogon át hvg.hu-ig ismert oldalakra is a hirdetése? Ők csak leellenőrzik mit tesznek ki, hiszen egyetlen nap hirdetési bevételkiesés egy kamu szolgáltatás miatt nem két fillér."

- gondolod leellenőrzik? és hogyan? Feltöltenek egy videót amit tízezerszer megnéznek? :))


"a szolgáltatás mögött konkrét cég áll, konkrét elérhetőségekkel (és hivatalos adatkezelői engedélyel)- be lehet telefonálni, vagy be lehet menni személyesen is és megbizonyosodni róla."

- ez semmit nem bizonyít.Sok korrekt cégről derültek már ki furcsa dolgok.A korrupció meg elég magas magyarországon.


"mivel az egész platform lényege az lenne, hogy minden oldalra olyan hirdetések kerüljenek, melyek érdekelhetik is az adott oldal közönségét."

- akkor csak figyelemmel kíséritek hogy kit mi érdekelhet. Azt tudom, hogy a konspirációs-elméletek benneteket nem érdekelnek. Mert nem engedtétek az ilyen tartalmú videók megjelenését.Csak az olyanokat amin nem kell sokat gondolkozni.


És azt sem derült ki, hogy miért van olyan homályosan fogalmazva az Általános Szerződési Feltételek kifizetésre vonatkozó része. Azért mert az esetleg nektek egy bonyolult jogi procedúra, attól még lehet magyarul és világosan fogalmazni.

2012. márc. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szogics válasza:

Szerintem ez az ebolaplay teljesen legális.

Ugyanolyan mint az Google adsense, csak itt videó formájában jelennek meg a reklámok, nem képi vagy szöveg hírdetésben.

Valaki befizet, hogy az ő reklámját más kirakja a weboldalára. Mindketten jól járnak, aki fizetett, mert meglátogatták a termékét, és aki kitette a weboldalára, mert pénzt kap.

Nem tudom mi a bajotok vele. Az egyik ismerősöm is használja és azt mondta, hogy megbízható.

2012. jún. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ebolaplay-nek angol nyelvű kampányai nincsenek?
2012. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!