Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha albérletbe kiadtam a...

Ha albérletbe kiadtam a lakásom jogos-e ha a barátnőm igényt tart a teljes bérleti díjra?

Figyelt kérdés
Kiadtam a lakásom 30000 Ft-ért, most a barátnőm önkormányzati bérlakásában fogunk lakni ahol a bérleti díj 10000 Ft. A barátnőm azt mondja adjam be a teljes albérleti díjat a közösbe, mert ez egy passzív jövedelem és akkor nem kell a fizetésünkhöz nyúlni. Viszont így szinte csak én állom a rezsit neki nem kellene fizetnie semmit. Szerintetek ez rendjén van?
2011. ápr. 20. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem korrekt a kérése..és nincs rendjén, minden költséget fel-fele alapon kell állni.
2011. ápr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Nehéz ügy, mert ha a tiédben laknátok, neki jönne az albérletből pénz. És akkor szerinted korrekt lenne a fele-fele? Szerintem, ha együttéltek, minden közös. Vagy ne költözzetek össze!
2011. ápr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A barátnődnek semmi köze a te lakásodhoz.

Ha együtt éltek,akkor a béretekből kell fedezni a kiadásaitokat fele-fele arányban.

2011. ápr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elég anyagias a kicsike. Biztos, hogy vele akarsz lakni?


Az én párom a fordítottja, szinte meg kell vele küzdenem, hogy ne akarja mindig mindennek kifizetni a felét, ha elmegyünk valahová. Pedig jó régóta együtt vagyunk, úgyhogy ez az "önálló nő" helyzet sem indokolt. Bár igazi vita nincs belőle mert úgyis az van amit én mondok. :)

De ezerszer inkább ilyen legyen mint követelőző.

2011. ápr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kérdés nem egyértelmű (számomra):

1. Ha te is lány vagy, és a barátnőd egy normál, hétköznapi értelemben vett barátnő, és egyébként külön kasszán vagytok, akkor a rezsi 50 %-a illeti meg őt (plusz rengeteg hálát, amiért egyáltalán beengedett a lakásba)

2. Ha te is lány vagy, de a barátnőddel "együtt éltek," ill. fiú vagy és a barátnőddel összeköltöztetek, akkor azt mondom, hogy a "család" közös kasszájába minden bevételnek bele kell mennie, hiszen abból fizetitek az összes kiadást (rezsi + megélhetés)

2011. ápr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
És 30 ezer forintból akar a barátnőd megélni egy hónapban?Ügyes lány lehet.
2011. ápr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
64%
Szerintem pedig ha együtt élsz valakivel, akkor az a normális, ha közös a kassza. Vagy külön hűtőtök is van, és érmével működik a wc? Ha a lánynak lesz állandó jövedelme, akkor majd ő teszi be. Szerintem nem a lány anyagias, hanem a fiú gyanakvó. Szerintem egy párkapcsolat a bizalomról szól, milyen már, hogy feltételezed a barátnődről, hogy lehúz... Nekem ez furcsa lenne.
2011. ápr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

""Elég anyagias a kicsike. Biztos, hogy vele akarsz lakni?""


Teljesen egyet értek az előttem szólóval!!

(Egy ilyen anyagias qrvával, amelyik már MOST elszedné az összes pénzedet??!!)

2011. ápr. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet rendjén. A lakhatás és a rezsi közös költségetek, gondolom ebben mindenki egyetért. Namost ad ő egy lakást a közös kasszába, és adsz te egyet. Az egyikben laktok, a másikat kiadjátok. Ha az ő lakását gond nélkül képes vagy közösen használni, akkor szerintem elvárható, hogy a te lakásod (hasznát, ami a 30eFt) is közösen élvezzétek! Tehát szerintem rendjén van.
2011. ápr. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. ápr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!