Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Ebay-ről rendelek pl. egy...

Karakai Viktor kérdése:

Ha Ebay-ről rendelek pl. egy mobiltelefon tokot 3$-ért, tényleg ingyen elküldik nekem Kínából? (kiválasztottam Magyarországot --> Free shipping) Ez hogy éri meg az eladónak? Hiszen, ha itthon feladok egy ilyen terméket minimum 400Ft a postaköltség.

Figyelt kérdés
[link]
2011. ápr. 25. 00:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert sokat postáz és vszeg a helyi postánál előfizetett bizonyos területekre ahova kifizet előre egy díjat és onnantól kezdve ingyen postáz.


Am megjegyzem ez szép és jó, csak sajna magyar posta lenyúlja a nem biztosított csomagokat elég rendszeresen- tőlem is :'(

2011. ápr. 25. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy egyetemi tanár társam az Amazonon rendelt könyvet az USA-ból. Meg is küldték rendesen, el is jutott, de csak Magyarországra. Mikor reklamált az Amazonnál, hogy ő nem kapta meg, akkor kapott egy kimutatást, hogy a csomag át lett adva a Magyar Postának. El ment a postára is ott is reklamált, hogy neki van egy csomagja amit Amerikából küldtek és az itt elveszett. Rövid úton leszerelték, itt nincs és nem is volt semmilyen csomag.

A dolog végül úgy oldódott meg, hogy az Amazon elküldte még egyszer a könyvet. Azt mondták biztos valaki hibázott. Szerencsére ő csak egy könyvet fizetet ki.

(A végén a poén az, hogy kb 2 hónap múlva az általa rendelt könyvet meglátta egy pesti antikváriumban. Valószínű hogy az lehetett, mert elég ritka angol nyelvű szakmai könyv volt. Amúgy több olyan sztorit is hallottam már, hogy a postások előszeretettel dézsmálják szegény nyilasmisik pakkjait.)

2011. ápr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igen, ez így működik ahogy a második leírta.


Nekem cirka 28000 forintnyi cuccom volt a tanulópénz.


Am lehet kérni, hogy küldjék más szolgáltatóval de az vagy annyival drágább, hogy már nem éri meg ebayről vásárolnod, vagy 100 darab vásárlása esetén elküldi neked ingyen postával...


Ha megrendelted imádkozz, hogy legyenek rendesek az posta elosztójában és a postásod is legyen jófej!


Szánalom, hogy itt tartunk. Egyébként ha sokat ebayezel láthatod hogy sokan nem is postáznak ide: "Due to irresponsible postal service we do not ship to the following countries: Italy, Hungary etc."

2011. ápr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért van, de általában a tengerentúlról (távol-keletről) érkezett csomagokkal történik ez. Lehet hogy van rendszerükben egy olyan „bermuda háromszög” ahol az ilyen csomagokat lebukás veszélye nélkül (minimális veszéllyel) le tudják nyúlni. Én ha külföldről rendelek lehetőleg nagy logisztikai céggel kérem a kiszállítást, bár ilyenkor általában duplája szállítási költség, de legalább bízhatok benne, hogy ide is ér. Az viszont tényleg igaz, hogy eBay-en vannak olyanok, hogy akik pont ezen okok miatt Magyarországra már nem vállalnak kiszállítást.
2011. ápr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!