Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van pontosan a tulajdoni...

Mi van pontosan a tulajdoni lapon? BŐVEBBEN LENT!

Figyelt kérdés

A bátyám ügyvéd előtt haszon élvezeti jogot kapott tőlem,úgy,hogy én megvettem tőle a tulajdonrészét 1 ft-ért 3 éve.

A tulajdonjog tisztán ês érthetően szerepel rajta,de a haszonélvezeti jog már nem ennyire nyílvánvaló.

Minek kell pontosan szerepelnie a tulajdoni lapon ilyen helyzetben?esetleg valaki le tudná ìrni pontosan minek kell rajta állnia a haszonêlvezövel kapcsolatban?

Köszi


2011. máj. 2. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Haszonélvezeti jogot csak tulajdonjog bejegyzéssel együtt jegyeznek be. Nézd meg az adásvételit, hogy abban írtatok-e ilyet.

A tulajdoni lapon az I. rész az ingatlan adatai, II. rész a tulajdonos(ok) adatai, a III. rész pedig a bejegyzett jogok. Az utolsó rovatban kell hogy álljon a bátyád javára bejegyzett "holtig tartó haszonélvezeti jog".

Ha az adásvételiben és a hozzá benyújtott kérelemben ezt kértétek, és a földhivatal nem jegyezte be mégsem, akkor az ügyvéd intézkedjen az ügyben. Ezt neki kellett volna ellenőriznie a bejegyző határozat átvételekor.

2011. máj. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az ügyvéd előtt amit irtunk szerződést abban tuti,hogy benne volt.sajnos emlékszem rá!a tulajdoni lapon én be vagyok jegyezve,hogy enyém lett az ő része.a tulajdoni lapon viszont nincs ot szó szerint az,hogy ő holtig tartó haszonélvező.valami olyasmi van rajta,hogy valamit élvezhet.ha haza êrek megnézem.igazság szerint azért is kérdeztem,mert egyre jobban kihasználja a helyzetet és el akar venni tőlem mindent amim van.pedig akkor amikor megirtuk a szerződést akkor megbeszêltük,hogy ez azêrt van,hogy ne vegyék el a hülyesége miatt a házat. Ebbe most az a lényeg,hogy a tul lapon szó szerint kell e rajta lenni a haszonêlvezeti jog?ha nem pontosan az van irva akkor nem is haszonélvezo? Ha bemegyek az ügyvédhez aki ezt csinálja eltűntetné a szerződést?
2011. máj. 3. 10:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Tulajdoni lapon más jellegű élvezet nem szokott szerepelni, mint a haszonélvezet... úgyhogy ha ennyit láttál, akkor biztosan rajta van.
2011. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Haszonélvezeti jognak hívják. Lehet holtig tartó, meg xy időpontig bejegyzett. Attól függ, hogy szerződtetek.

Az ügyvédnél is kell lennie egy példánynak az adásvételiből is meg a kérelemből is. Nem mindegy, hogy pontosan mit írtatok a szerződésben.

Első voltam.

2011. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!