Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Védelmi pénz - ez igaz?!

Védelmi pénz - ez igaz?!

Figyelt kérdés
Mennyire jellemző az országban és a fővárosban, hogy bandák szedjenek "védelmi pénzt" a szórakozóhelyek tulajaitól? Milyen területek veszélyeztetettebbek, és főleg milyen típusú helyeket találnak meg? Hogyan lehet megelőzni a bajt? Biztonsági emberek, kamerák?
2011. máj. 4. 00:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Egy ismerősöm akinek a fejér megyei Sárkeresztúron van egy kocsmája (erről tudni kell hogy ez egy cigányfalu) állítása szerint tőle szedtek védelmipénzt a "helyiek".
2011. máj. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Budapesten nincs már nagyon ilyen. Ha be is próbálkoznak, azok nyomik, rájuk hívja az ember a rendőrséget, és már vége is a dolognak. Több barátomnak van étterme, kocsmája, discoja Budapesten. Belvárosi komoly helyek... Nincs semmi gebasz. Akik ezt a 90-es években még csinálták, azok ma már vagy eltűntek, vagy ülnek, vagy fehérgallérosokká váltak, és nem foglalkoznak már ilyenekkel.

Biztonsági ember minden szórakozó helyre kell, kamera sem árt. De inkább a részegek, kötekedők, tolvajok, lopós alkalmazottak miatt érdemes. Illetve ha gáz van, nem baj, ha a rendőrség vissza tudja nézni, hogy miért volt a gebasz.

A VIII. kerületben mondjuk én semmit nem nyitnék :) De a belvárosban semmi gond nincs.

2011. máj. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Mostanában én sem hallottam erről már,de ez nem jelenti azt,hogy nincs.Az viszont tény,hogy ma úgy üzemeltetni kocsmát,vagy sörözőt (ami egy kicsit forgalmas is) nem lehet,hogy nincs egy pár ember akik azonnal jönnek ha gond van.Természetesen ezért keményen fizetni kell alkalmanként, de megéri hosszútávon.
2011. máj. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
01.08 elég ha összehaverkodsz a környéken lévő kocsmárosokkal. Jönnek ők, ha baj van. Tapasztalat.
2011. máj. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

pécsen volt egy szórakozóhely ami teljesen kiégett annyi benzint locsoltaka rá mert nem fizettek védelmi pénzt. az ment egy darabig h a tulaj fizetett majd vérszemet kaptak és mégtöbbet akartak amit a tulaj már nembírt.


hívni kéne pár 2 ajtós szekrényt és a lelket is kiverni ezekből az emberekből. akik védelmi pénzt kérnek csak ebből értenek.

2011. máj. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire jellemző az országban és a fővárosban"


azon a helyen ahol van pénz elöbb vagy utóbb elkerülhetetlen. mindig lesz egy helyi jani aki veri a mellét. egyszeri esetre könnyű néhány bromarcút felbérelni. van olyan aki egy pet palack borért is fel lehet bérelni egyszeri alkalomra kötözködni. van olyan aki csak poénból is elvállalja mert h ő a jani nagy haverja lesz ha verekedni megy.


biztonsági emberből nemtudsz annyit fizetni aki képes lenne állandóan figyelni a helyet persze jó ha van néhány forgalomtól függően h a napi teendőket ellássák.


ahogy korábban írtam a fejest kell elverni ,de nagyon. persze nem a szórakozóhelyen hanem kicsit odébb. legyél fedhetetlen mert ha tudja bizonyítani h megverted akk még neki áll feljebb és téged itélnek el.


egyik ismerősöm klinikán dolgozik. miután az alkesz rátámadt az orvosra az orvos annyit írt a kórlapra h nemakarja itt látni. a biztonsági őr megfogta kikisérte az intézmény területén túl majd a beteg arcával végigsúrolta a falat. az alkesz beteg ezután kidőlt hívták a mentőket. senki sem kapott büntetést mert ez ott már nyílt titok. mindenki fedezi a másikat.


arra akartam célozni h mindenkivel úgy kell beszélni ahogy megérti.

2011. máj. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Disco, night club keményen benne vannak.

Kocsma, egyéb klubok az helység válogatja.


Haveroméknak volt egy bárja, kb 4 év után jelent meg 2 cigó "érdeklődni".

Végül azt csinálták, hogy egy legális Őrző-Védő céggel szerződtek néhány ezer forintos havi költségen.

Utána senki se zargatta őket.

Az a helyzet, hogy a legális Őrző cégeknek többnyire komoly alvilági kapcsolataik is vannak így ha ők megtudnak védeni.


DE persze egy nigh club az már más súlycsoport lenne.

2011. máj. 4. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
nálunk még a postás is védelemre szorul.
2011. máj. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
ez általában úgy működik, hogy a "bandák" biztosítják a védelmet, az ő embereik állnak az ajtóban. plusz megállapodnak ebben-abban. pl: kitől veszi a piát, beállít pár nyerőgépet stb... a klasszikus védelmi pénz szedés már nem sok helyen működik szerintem.
2011. máj. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Én csak annyit mondok: Siófok Petőfi sétány, enyingi cigánymaffia


Remélem ezzel mindent elmondtam

2011. jún. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!