Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik banknál lehetséges ez?

Melyik banknál lehetséges ez?

Figyelt kérdés

2 héten belül külföldre utazok dolgozni és szeretnék küldeni haza egy kis pénzt.

Olyan megoldást szeretnék, hogy 2 kártyával mindketten hozzá tudjunk férni a bankszámlához.

Ha angol fontot rakok a számlára, akkor a másik fél (Magyarországon) csak úgy tudja levenni, hogy utána váltogatni kell?

Már sok helyen néztem, de konkrétan semmilyen infót nem találtam erről.


2011. máj. 4. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy font alapú devizaszámlát szeretnél?

Ezt szinte bármelyik banknál megtudod nyitni. Bemész és mondod hogy FONT alapú devizaszálát szeretnél nyitni. Akkor ha utalsz haza fontot akkor a számládon is font lesz nem pedig forint.

Egy ilyen devizaszámlához pedig lehet kérni kártyát és társkártyát is. De fontot csak a bankfiókban tudsz majd kivenni a számládról (kétlem hogy van olyan atm itt nálunk amelyik fontot adna ki).

Külföldről csak banki átutalással tudsz fontot utalni erre a magyar devizaszámlára. (vagy haza küldöd westernunionnal, a férjed/feleséged meg beteszi rá)

2011. máj. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A cibnél vagyok. Elég jók a tapasztalataim és még internetről is tudok utalni.

Lehet két bankszámlaszámom egy banknál? Vagy a társkártyának külön kódja van? Mert akkor a meglevő kártyámhoz, ha tudnék egy társkártyát váltani, akkor az már úgy fasza lenne.

2011. máj. 4. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem cib-es vagyok, de lehet. Sőt 4 is vagy 10 bankszámlád is lehet ugyanannál a banknál.


Gondolom, a mostani bankszámlád az forint alapú. Tehát X ezer forint van rajta a havi számlaértesítőkor.

Ha azt szeretnéd, hogy ha fontot küldesz haza és az font-ként is jelenjen meg a bankszámládon, akkor nyitnod kell egy font alapú devizaszámlát.

A társkártyának jobb esetben külön kódja lesz.

Egy számlához alapból 1 kártya jár, de általában a legtöbb bank megengedi, hogy társkártyát (akár 2-3 is) váltsál ki ugyanahhoz a számlához.

Ha megnyitod a devizaszámlát akkor neked 3 kártyád lesz.

1 a régi forintos kártyád ami már most is meg van

2 devizaszámlához tartozó főkártya amit te használsz

3 devizaszámlához tartozó társkártya (férjed / feleséged használ)

(Mikor nyitod a számlát ketten nyissátok, úgy hogy mindketten hozzáférhessetek a számlához. Mert ha te kint vagy Angliában és a férjed/feleséged nem férhet hozzá a számlához akkor fontot sem fog tudni kivenni, nem engedik majd a bankban. Ketten bementek aztán mindketten aláírjátok a paíprt.)

2011. máj. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sokat segítettetek!
2011. máj. 4. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!