Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megkaptam a jövedelemigazolást...

Megkaptam a jövedelemigazolást, melyből kiderült, hogy nem kapok adóvisszatérítést, mert a főnököm igényelte az adójóváírást, viszont én nem írtam alá semmi ilyen jellegű papírt. Ez adócsalásnak minősül?

Figyelt kérdés
És a fizetésemmel se kaptam meg a pénzt...Érdemes feljeleneni(most már a volt) főnökömet, vagy ezért nem büntetik meg?Köszönöm a segítséget!
2009. márc. 9. 16:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A munkaszerződés miről szólt amikor aláírtad? Mert akkor is tudhattad, hogy miről van szó, és belementél. Igen, az adójóváirás akkor vehető figyelembe, ha a dolgozó kéri. De ha nem kaptál bérlapokat miért nem akkor reklamáltal? Akkor úgy is jó volt, most pedig édes a bosszú? Nem értek egyet az ilyen foglalkoztatással, de kettőn áll a vásár.
2009. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy érdemes az OMMF-nél és az APEH-nál bejelentést tenni.


Az adójóváírást az év végi adóelszámolásnál figyelembe lehet venni nyilatkozattól függetlenül.


Ingen ügy véd nincs, maximum hivatalból kirendelt, de az a büntetőügyeknél van.


A munkaügyi perek illetékmentessége szűnt meg, viszont van feljegyzési jog. Pervesztés esetén viszont meg kell fizetni az illetéket és a költséget.

2009. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Azért nem reklamáltam a bérlapok miatt, mert ugyse annyi fizetést kaptam, amennyi rajta volt.Először 6, aztán négy órásra voltam lejelentve.És 16 órát dolgoztam.A főnököm abban a hitben tartott egészen márciusig, hogy visszatudom igényelni, szóval elsumákolta.Aztán aláírta most márciusban helyettem a nyilatkozatot.Ezért viszont joggal feljelenthetem okirathamisításért, nem?
2009. márc. 20. 11:36
 14/15 A kérdező kommentje:
És igen, édes a bosszú.Nem került volna rá sor, ha nyílt lapokkal játszott volna.És közölte volna velem, hogy ne várjam vissza a pénzt az Apehtól, mert azt már ő jóváírta.
2009. márc. 20. 11:40
 15/15 anonim válasza:
Vigyázz, mert ugyanúgy ahogy a főnököd járulékot és adót csalt, ugyanúgy neked is eltitkolt jövedelmed származott ebből a munkából, és szintén adót és járulékot csaltál. Lehet, hogy ő simán kicsengeti az büntetést, amit a visszamenőleges munkaszerződés, bejelentés, bevallások után rá vár, de te már nem biztos, hogy ugyanúgy simán kifizetnéd. A munkaügyi bíróságok eléggé a munkavállaló mellett állnak, de nem minden áron.
2009. márc. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!