Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadékom...

Álláskeresési járadékom lejárt, mi lesz ezután?

Figyelt kérdés

3 hónapig kaptam az álláskeresési járadékot,és most megszüntették,sajnos munkát sem találtam.

Ezután már haljak éhen???

Aki hasonló helyzetben van,írjon,mit lehet ilyenkor tenni?


2011. máj. 8. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:

2011 - Bérpótló juttatás szabályai


A rendelkezésre állási támogatást (RÁT) 2011. január 1-től a bérpótló juttatás (BPJ) váltja fel.

[link]


Nem marad más lehetőség mint a bérpótló, amit az Önkormányzattól kell igényelni


akinek esetében a munkanélküli-járadék, álláskeresési járadék, álláskeresési segély, (a továbbiakban együtt: álláskeresési támogatás) folyósítási időtartama lejárt, vagy

[link]

2011. máj. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha ez vigasztal, én végzés után annakidején még álláskeresési segélyt vagy járadékot se kaptam tőlük, mert nem volt meg a 200 napom.

És igen, éhen lehet halni tőlük, velem ez azért nem történt meg, mert a szüleim tartottak el addig.

Érdeklődd meg az önkormányzatnál, hogy jogosult lehetnél-e bérpótló juttatásra, más nincs.

2011. máj. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm,és ezt a bérpótló juttatást biztosan megkapom?Ha jól értelmezem,az egy főre jutó nettó kereset nem lehet több mint 28.500 Ft?
2011. máj. 8. 13:22
 4/8 A kérdező kommentje:

még lenne 1 kérdésem: valószínű h nem kapom meg a bérpótló juttatást,mert az egy főre jutó havi kereset 30.000 ft lett,kiszámoltuk:(


ilyenkor orvoshoz sem mehetek,ugye,mert nincs befizetve a tb utánam...

aki ilyen helyzetben van,mit kell ilyenkor tenni?

2011. máj. 8. 13:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez nem vigasz, de Én márciusban lettem munkanélküli, öt hónap után, és nem kaptam munkanélkülit. Egyedül nevelek két gyereket, van lakás törlesztésem.Kértem az aktív koruak támogatását, és láss csodát, elutasítottak.

Szóval a bevételem a családi, a kiadásom., lakást törlesztés, rezsi, suli, kaja, kb 200.000ft. És nem kapok semmit. Ez Magyarország.( A lakástörlesztésem az exem átvállalta, igy nem raknak utcára, de rezsi meg akja igy is kérdés)

2011. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Orvoshoz mehetsz ha kell, mert ellátni ellátnak akkor is.

Más kérdés, hogy nem ajánlott, mert ilyenkor kibukik, hogy nincs fizetve a TB, és majd az adóhatóság behajtja kamatostul visszamenőleg. Az ilyet el tudod kerülni mellesleg azzal, hogy bemész a NAV-hoz, és vállalod, hogy fizetsz 5100 forintot havonta, akkor lesz TB-d. De gondolom, ez most erőn felül lenne. Hát, reménykedj, hogy találsz állást, addig ne menj orvoshoz ha nem muszáj, aztán a kieső időt meg valószínűleg nem veszik észre, ha nem hívod fel magadra a figyelmet, pl. azzal, hogy orvoshoz mész.

2011. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési járadék lejárta után még 45 napig passzív jogon biztosított vagy. A 46. naptól kell megad után fizetned (ha BPJre nem vagy jogosult, akkor az önkormányzat sem vállalja át a Tbd fizetését, mert ott is meghaladod a jogosultsági összeghatárt)

Arra ne építs, hogy nem fizetsz és majd nem mégy orvoshoz, mert anélkül is kiderülhet, hogy nincs rendezve a TBd, hogy orvoshoz mennél, és 5 évre visszamenőleg követelhetik tőled az elmaradt befizetést a kamataival együtt, sőt meg is büntethetnek bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt. Másrészt azt sem tudhatod, hogy mikor betegedsz meg hirtelen, vagy szenvedsz balesetet.

2011. máj. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez igaz, de elég szar a TB adatbázis, pl. a felsőoktatási intézményeknek is ezer éve le kellett volna már jelenteniük, hogy ki mikor volt hallgatójuk. Ezt nem tették meg. Szóval ha akkor derül ki, hogy nem volt egy időre biztosításod, mikor jelenleg épp van, akkor jó eséllyel békénhagynak, mert nem tudhatják, hogy nem voltál-e valamelyik intézmény hallgatója akkor, és így volt-e TB-d.

Inkább a teljesen egyértelmű esetekre másznak rá, értsd: nem volt TB-je ettől eddig, ÉS most sincs.

2011. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!