Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megválaszolná valaki ezeket a...

Megválaszolná valaki ezeket a kérdéseket kifejtve?

Figyelt kérdés

1) Írj egy szerinted fontos gazdasági hírről, amit az utóbbi időben hallottál! Miért ezt választottad?

2) Ha lenne 1 millió forintod, mit kezdenél vele? És ha 100 millió?

3) Számodra mit jelent az időskori öngondoskodás?

4) Ki fizet az ingyenesért?


2011. máj. 11. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:

2)

adósságot rendeznék belőle, de rendbe tenném a házamat is abból. 100 millából már biztosan felújítanám a ruhatárunkat, de akkor már másik házat vennék+autót, utazgatnék minden hónapban.

Anyáméknak is adnék a pénzből, tesómnak is.


mindet ne várd hogy kifejtsem :)

2011. máj. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2.) 1 millió: fele bankba, fele forex. 100 millió: 20% forex, 30% ingatlan amit kiadnék 50% bankba.


4.) senki

2011. máj. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

3,

a nyugdíj mellett külön bankszámla amire minden hónapban félre teszek, hogy idös koromra ne legyen gondom. vagy plussz magányugdíj pénztár


4, az aki jobb szolgáltaást akar mint az ingyenes. pl egészségügy. a legtöbb ember szülésnél, operációknál jó sok kösönöm pénzt hagy ott az orvosnak, növéreknek, pedig az egészségügy ingyenes.

2011. máj. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. túl sokat elolvastam mostanában, nehéz választani, talán a rekordmagas német államadósság 2.080 MRD euro


2. talán tőzsde, forex - arany, cég


3. ezen még nem gondolkoztam


4. egy amerikait biztos rá tudsz szedni

2011. máj. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem ingyenes az egészségügy...aki dolgozik attól keményen vonják a TB-t és az adót...
2011. máj. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1) Az élelmiszerek pl. cukor drágulása az utóbbi hónapokban. Hogy miért ezt választottam? Mert nekem se mindegy mennyi az annyi.

2) Ha lenne 1 millió forintom, félretenném szükség esetére (másra nem igazán elég). Ha 100 millióm lenne akkor valószínűleg lakásokat vennék amiket aztán kiadnék albérletbe (nem szórnám el mint a legtöbben tennék/tették).

3) Azt hogy nem számítok már egy fillérre se "nyugdíj" címen (nem érdemes), magamnak teszek félre ha(!) tudok.

4) Az állam. Az adófizetők pénzéből. Tehát az adófizetők.

2011. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1) Írj egy szerinted fontos gazdasági hírről, amit az utóbbi időben hallottál! Miért ezt választottad?

2) Ha lenne 1 millió forintod, mit kezdenél vele? És ha 100 millió?

3) Számodra mit jelent az időskori öngondoskodás?

4) Ki fizet az ingyenesért?


1) görög helyzet -ez egyértelmű. Először merült fel az eurozónában annak a lehetősége, hogy valaki kilépjen a monetáris unióból. Ez gazdaságilag, alkotmányjogilag, meg még sok másilag hajmeresztő.


2) örülnék neki, hogy így már kétszer annyi pénzem lenne forexezni. 100 millánál már jobban elgondolkoznák a diverzifikáció és a kockázatmegosztás fogalmán. Kevesebb határidős, tőkeáttételes és befhiteles ügyletet bonyolítanék. A többit meg betolnám államkötvényekbe meg pénzpiaci alapokba. (más téren, pl. lakás, kocsi, nyaralás, nincsenek nagy igényeim. Sosem éltem nagy lábon, pedig jobban kiereszthetném a nadrágszíjat, de nem motivál rá semmi, a tőzsdét meg élvezetnek tartom, inkább az adrenalin, mint a pénz mozgat...)


3) kiemelten fontosnak tartom. Ez is célom a forexezéssel


4) ezt úgysem én döntöm el, hanem majd ők, ott fönt.

2011. máj. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!