Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rokkant nyugdijat hogy számolj...

Rokkant nyugdijat hogy számolják ki? A 65 % minek a %-a? A nettó, vagy bruttó bér, vagy az utolsó év? Nyugdijnál hány évet lehet megváltani?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:

nem. a 65% azt jelenti,hogy 65%-ban nem vagy alkalmas munkára, tehát csak 35%-ban igen. Ennek semmi köze az összeghez.

Az életkorod alapján, és a szolgálatban töltött idő alatján számolják ki, hogy mennyi lesz a nyugdíjad.

2011. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

milyen megváltásra gondolsz? 65%-os rokkant, az nem jelent ám olyan hatalmas rokkantságot (ugye csak 80% felett rokkantnyugdíjas valaki), ennyi %-kal, ha jól tudom, rokkantsági járadékot kapsz, és attól függ, hogy munkára alkalmasnak vagy alkalmatlannak véleményeztek-e, mert ha korlátozottan alkalmas vagy, akkor még kitalálnak neked feltételeket a járadékhoz.


A szolgálati időt pedig kiszámolják neked, és nem az utolsó évet veszik figyelembe!

2011. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem értek ezekhez a dolgokhoz.Eddig nen volt rá szükségem hogy érdekeljen. 37 éves szolgálati időm van és mell rosszindulatu daganattal mütöttek ,most sugárra járok. Szerintem nem birok majd ujra ugy dokgozni mint a műtét előtt.Ezért erdekel most a lehetőség. Az évekre gondoltam ami még hiányzik a nyugdijig. Nem lefizetni valakit !!
2011. máj. 16. 18:04
 4/5 anonim ***** válasza:

értem én, de szóval ez jelenleg úgy megy, hogy teljesen rokkantnak csak 80 %-tól számít valaki, és 50-79 % között pedig nem rokkantnyugdíjat hanem rokkantsági járadékot állapítanak meg, csak ott még van egy olyan kitétel is, hogy feltéve, ha alkalmatlan a munkára. mindezt majd a bizottság dönti el.


megváltásnál mire gondolsz? nem értem ...


ha 65 %-ot kapsz, akkor az azt jelenti, hogy annyi az egészségkárosodásod mértéke, de semmi köze a nyugdíjad (járadékod) összegéhez, mert azt a szolgálati idő alapján maj dkülön kiszámolják neked. semmi különös szerepe nincs jelenleg az utolsó évnek, csk annyi, amennyi a többinek

2011. máj. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Én is értem amit irtál. Arra gondolok, hogy pld. ha csak 50% rokkantnak venének,,,igaz sokfajta betegségem van,,,,, Sajnos férjem után rossz tapasztalatom van a bizottsággal kapcsolatba,,,,akkor jobban járnék ha a hiányzó éveket ami még a nyugdijba menéshez szükséges megváltanám,Nem vagyok gazdag inkább hitelt vennék fel, mert ijen állapotba nemtudok dolgozni!!Valahol olvastam hogy az utolsó 2 évet meglehet váltani.
2011. máj. 17. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!