Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bolti eladónak (élelmiszer és...

Bolti eladónak (élelmiszer és vegyiárú) miket kell tudnia?

Figyelt kérdés

Valószínű hogy felvesznek munkahelyre élelmiszer és vegyiárú eladónak,viszont nekem bútor és lakástextil eladó a szakmám(is).De ezt is csak tanfolyamon végeztem,ráadásul a pénztárgép kezelést sem tanultuk csak 1*.

Van valahol olyan oldal ahol tanulmányozni lehetne ezt azt?


2011. máj. 18. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Amíg pénztárgépet nem tudsz kezelni, illetve kasszát csinálni, addig pénz közelébe ne nagyon menj. Könnyen átver akár a főnök, akár a vevő is.

A másik: termékekkel kapcsolatben mi milyen jellegű termék. Azokről néhány tulajdonságot jó ha tudsz.

Nem tudom, hogy eseleg áruátvétel lesz e a dolgod. Érdemes átnézni, rákérdezni mely terméket, hogy szokás átvenni, mérni, számolni, adminisztrálni, stb.

Hirtelen ennyi.

De szerintem lesz korrektebb, pontosabb válasz is.

2011. máj. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Remélem tényleg lessz segítség itt,de azért köszi a válaszod.Annyira parázok,nem tudom hogy majd miket csinálok majd a boltban(3an leszünk),de még nekem nem szóltak,csak ezt biztos forrásból hallottam.
2011. máj. 18. 11:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne parázz. Bármi, amit megkövetelhetnek tőled azt meg is fogják tanítani (habár ha minimálisan értesz az élelmiszer anyagismerethez, az hasznos).


A pénztárgép kezelését kb 10 perc alatt megtanulhatod, a többit meg gyakorlatban. Ha nem csak te leszel a boltban akkor még segítséged is lesz.


Nincs miért aggódnod, azért ez nem űrkutatás :)


Ui: nekem kis könyvesboltom van, még soha nem volt azzal probléma, hogy a pénztárgépen valami helyrehozhatatlan rosszatt tettek volna. 1-2 apróbb hibalehetőség van, amit gyakorlatban megtanul az ember 1-2-szeri előfordulás után.

2011. máj. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző voltam.


Még valami: vevőnek NE válts pénzt. Tehát pl miután fizetett azt mondja, hogy ezekért az ezresekért nem adnál egy húszezrest, és leszámolja balra-jobbra előtted, hogy megvan, majd leszámoltatja veled is, stb. Ott van pár trükk amivel a nem jó megfigyelőt átverik, akár egy tízezressel is megrövidíthetik.

2011. máj. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!