Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Zsebpénz. Ti mit szoktatok...

Zsebpénz. Ti mit szoktatok venni rajta? Elsődlegesen ezekre gondolok:ennivaló, játék, gyűjtés valamire stb.

Figyelt kérdés
Ez a kérdés mindenkinek hasznos lehet és jobban megfontolhatja a pénzének elköltési módjait.
2011. máj. 23. 22:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes személyiség lehetsz, kedves kérdező!
2011. máj. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Kb. hetedikes voltam, amikor először kaptam rendes, ún. zsebpénzt apámtól. (Azelőtt a bevásárlókocsi tízesét, húszasát adta oda, néha-néha. Jé, akkor még nem százassal működtek. :D)

Azóta inflálódtunk, de az eleinte kb. annyi volt, hogy kétszer tudtam rajta venni egy-egy szem pogácsát, almát a héten, ha ki akartam egészíteni a tízóraimat. És elég rendszertelen, tehát volt, amikor minden héten járt, volt, amikor egy hónapban csak egyszer futotta rá.

A gimnázium utolsó két évében kéthavonta kaptam 3000 Forintot, hogy feltöltsem a telefonom, és kb. heti 1500-2000-ből gazdálkodhattam szabadon. Bár ha kirándulásra mentünk, szóltam, hogy fagyizni megyünk a barátokkal, akkor kaphattam másfélszer, kétszer ennyit is.

Lassan egy éve, hogy egyetemista vagyok, kb. havi 30-35 ezret kapok, heti bontásban. Attól függ, épp hogy állunk anyagilag, van-e szükség valami plusz dologra. De ebben benne van az is, hogy két hét csak első pár napján eszem a hazait, a többi étkezésről magamnak kell gondoskodnom. Szóval ezt osztogatom kajára, telefonfeltöltésre, bérletre és egyéb utazásokra, szórakozásra, fénymásolásra, esetleg ha új ruhát, cipőt kell vennem. Szóval ez már jóval összetettebb zsebpénz, erősen spórolok és odafigyelek, mit mikor, hol, mennyiért. :)

19/L

2011. máj. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Amikor éppen esztek egy finom hamburgert akkor épp meghal egy gyerek Afrikában.Vagy amikor épp segélyt küldesz pénz formájában egy rákos gyerekek alapítványnak akkor ott egy embernek még több pénze lesz.

Ezek az érdekes dolgok.

2011. máj. 24. 00:17
 14/26 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem eszem meg azt a hamburgert, akkor is meghal a gyerek Afrikában. Éheztem én is eleget már életemben, nincs lelkiismeret-furdalásom a nagy kajálások közben.

Adományozni pedig soha nem fogok, nekem sem adományoz senki, plusz tudom, hogy úgyis lenyúlja valaki.

2011. máj. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Az utolsó megjegyzést író az mi? Ember vagy állat? Vagy egyszerűen csak egy szardarab?
2011. máj. 24. 00:38
 16/26 Vérgibbon ***** válasza:

Kedves kérdező, csak mert valaki nem úgy gondolkodik mint te még ne tituláld állatnak vagy szardarabnak. Feltettél egy kérdést ő meg válaszolt.


Mellesleg te írsz az afrikai éhezőkről és a rákos gyerekek alapítványról. Mi a helyzet az indiai éhezőkkel és az AIDS-es gyerekekkel? Mivel nem esett szó róluk ezért gyanítom, te nem adományozol nekik egy garast sem. Ezért te is egy szardarab vagy? Esetleg egy lelketlen állat?

2011. máj. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Én még senkinek sem adakoztam.Bár ritkán adtam hajléktalanoknak pár száz forintot hogy vegyenek maguknak italt.Ugyan nem tudom hogy minden kontinensen hol vannak éhezők,de ez nem is fontos nekem.Egyszerűen írd be a google keresőbe hogy poverty.És nézegess egy pár képet.Utána szerintem töröld az ilyen felhasználókat.
2011. máj. 24. 00:52
 18/26 Vérgibbon ***** válasza:
És egy személes vélemény: Eleget öltöztettek anyámék turkálóból annak ellenére, hogy megvehették volna a rendes, nem mások által levetett ruhát. Soha többé nem veszem fel más levetett göncét. Ahogy az előttem válaszoló írta a segélyek nagy részét lenyúlják, maga a vöröskereszt ne papoljon senki a megsegítésről.
2011. máj. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Vérgibbon ***** válasza:

" A kérdező kommentje:

Én még senkinek sem adakoztam.Bár ritkán adtam hajléktalanoknak pár száz forintot hogy vegyenek maguknak italt.Ugyan nem tudom hogy minden kontinensen hol vannak éhezők,de ez nem is fontos nekem.Egyszerűen írd be a google keresőbe hogy poverty.És nézegess egy pár képet.Utána szerintem töröld az ilyen felhasználókat.


A komment megírásának időpontja: ma 00:52"



Már ne haragudj de te skizofrén vagy, vagy csak egyszerűen idióta. Nem adakozol senkinek, ez neked nem fontos, ellenben csöveseknek adtál már pénzt piára? Neked ha az IQ-d eggyel kevesebb lenne bekerülnél a Kis Növényhatározóba.

2011. máj. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Félreértettél engem.Én már kezdek adakozni úgy hogy készítem a terveimet.Az adakozásom az pénz lesz.Úgy szerzem meg rá a pénzt hogy gazdag embereknek a felfogását térítem jó útra.És ebben az a nevetséges hogy mindössze pár percük lesz eldönteni hogy adakoznak vagy sem.Bár a többség nem fog adakozni,csak a legvégén tenné.
2011. máj. 24. 01:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!