Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha "jogtalanul...

Mit lehet tenni ha "jogtalanul" kapcsolták k a gázt?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömmel történt ez meg:

Volt kettő hónapos elmaradásuk a gázzal. Kaptak egy ajánlott levelet amit nem vettek át (mert nem voltak otthon, és a nem érnek haza úgy, hogy be tudjanak menni a postára). Úgy gondolják ez a levél a felszólítás volt. Befizettek egy számlát hogy ne legyenek annyira lemaradva, de a kikapcsolás után egy nappal érkezett meg a gázosokhoz.

Amikor bementek megkérdezni hogy nem-e kapcsolják vissza, azt mondták, hogy csak akkor kapcsolják be, ha a következő negyed évet egybe befizetik (ami közel 80e. Ft).


Továbbá, a gázt nem csak úgy tudják elzárni, hogyha bemennek a telekre? Senki nem engedte be őket. Ez nem birtok háborítás?


2011. máj. 25. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
teljesen jogosan zárták el 60 nap elmaradás után...a kézbesítési vélelem esetleg támadható....ha bementek a telekre az valóban birtokháborítás, de kétlem, hogy ott zárták volna el
2011. máj. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ebbe konkrétan mi a jogtalan?


A gázművek nem szeretetszolgálat, ha nem fizetsz nekik nem szolgáltatnak. Gondolom az ismerősöd is úgy jár dolgozni, hogyha azt mondja neki a főnök, hogy "figyelj már Bélám, nem fizetlek ki ebben a hónapban, nem gond ugye?" akkor ő csak legyint egyet...


Az meg egy bevett szokás, hogy az emberek DIREKT nem veszik át az ajánlott tértivevényes felszólításokat, mert akkor azt hiszik nincs következmény. A kamu dumával meg ne gyere, hogy nem tudták átvenni, mert:

1., Minden kerület központi postája 8-19 óra között nyitva van.

2., Ha ne adj isten ilyen munkarendben dolgoznak akkor meghatalmazás ---> bárki átveheti


Gondolhatták, hogy valami fontosat akar a gázművek, ha van 2 hónap elmaradásuk... Csak azthitték így megússzák - hát nem.


A gáz kikapcsolásához pedig nem kell bemenni a telekre tudtommal.

2011. máj. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor kicsit pontosítok

1, Magyarország nem csak Budapestből áll, bármilyen meglepő van olyan hely is kis hazánkban ahol csak DU. 4-ig van nyitva a posta.

2, Örülök h vannak olyan emberek akik mindig minden számlát be tudnak fizetni, de képzeljétek, vannak olyanok is akiknek ez nehézséget okoz.

3, A szövegértést nálunk általánosba megtanították, lehet hogy a budapesti iskolákból ez valahogyan kimaradt, részvétem. Mint írtam, amint tudták befizették (tudom, tudom a "Befizettek egy számlát hogy ne legyenek annyira lemaradva" nem elég egyértelmű, elnézést.

4, Furcsamód Debrecenben (a helység lehet, hogy nem stimmel) egy egész társasház lóg a számlákkal és nem csak 2 hónapival, ott nem tesznek semmit sem ez ügyben.

5, Az ilyen leveleken nincs feltüntetve a feladó, mint írtam (vigyázz újabb szövegértés) "Úgy gondolják ez a levél a felszólítás volt."

6, Bocsi ha megzavartalak azzal hogy a "jogtalanul"-t és az idézetek is macskakörmöztem, két különböző ok miatt tettem így.

2011. máj. 25. 22:14
 4/10 anonim ***** válasza:

1., minden megyeszékhelyen is van posta

2., arról nem mi tehetünk, hogy az emberek nagy része nem tud gazdálkodni a saját pénzével

3., mint mondtam, olyan, hogy nem tudják, nincs. Olyan, hogy nem akarják, mert ráér... na olyan van. Aztán meg megy a sírás. Nem kezdeném el sorolni, hogy mik azok az extrák, amikről le lehetne mondani (ha akarnának), hogy be tudják fizetni a gázszámlát - nyilván úgysem akarnának, mert fúj fúj gonosz gázművek

4., furcsa mód ehhez neked mi közöd? Ha más lop te is lophatsz? Ugyan már... foglalkozz a saját számláid befizetésével

5., Már hogy a búbánatos viharfüttybe ne lenne feltüntetve egy AJÁNLOTT TÉRTIVEVÉNYES levélen a feladó? Ne őrjíts meg légyszíves... Felszólítást meg mióta világ a világ csak ajánlva küldenek. Amúgy a gázműveknek mifelénk egyedi borítékja van

6., Azzal, hogy beleírtad, hogy "jogtalanul" egyértelműen hőbörögni akartál, hogy hogy van pofája egy szolgáltatónak kikapcsolni egy szolgáltatást amiért az igénybe vevő nem fizet. Hát ilyet... pofátlanság netovábbja.

2011. máj. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

És mit kezdjenek azzal h a megyeszékhelyen van egy posta? A levelet a község postájára küldik be ilyenkor, nem pedig a megyeire.

Mindenki ki tudja gazdálkodni? Egy kis matek (remélem megérted):

Vegyünk kettő minimálbéres embert egy gyerekkel (mondjuk kapnak összesen egy hónapban 150e Ft-ot)

Kiadások (egy hónapra):

telefon 6000

gáz: 27000 (általány)

víz: 20000

villany: 14000

kaja: 30-50 ezer

autó fenntartása, illetve a részletek fizetése (ami majdnem duplája lett az infláció miatt) 50000

Olyanról nem is beszéltünk h új ruha, esetleg mert nyár van. stb


Kicsit számolj utána, ha nagyon szeretnéd akkor a "stb" részt részletezem.


Gőzöm sincs hogy milyen az anyagi helyzeted, meg arról sem hogy hány éves vagy. De lóf@sz fogalmad sincs a valódi életről. Képzeld Mo-n nem olyan egyszerű munkát találni, akiről szó van, annak 2 vagy 3 diplomája van, "jó" minősítéssel fejezte be az iskoláit. Összesen megszerzett 8 szakmát 40 éve folyamatosan dolgozik, ő még abba a rendszerbe nőtt fel amikor 10 évesen már segíteni kellett a szüleinek. Te 10 évesen mit csináltál?



Az ajánlott levél: képzeld el a BKV-s ajánlott (büntetéses) leveleken sincs feltüntetve hogy ki küldi, pont azért hogy átvegyék. Ha nem kaptál még ilyen levelet honnan veszed h rá van írva?



Jogtalanul, mert egy része még az elzárás előtt ki lett fizetve, de ezt most nem rovom fel neked, mert tudom milyen rossz a szövegértésed. Lefordítom: ha két hónap nincs befizetve akkor oké hogy kikapcsolják, de ez befizetés után volt.


Megkérlek ne válaszolj erre, mert nincs kedvem azon is idegeskedni, hogy egyes emberek agyi befogadó képessége egy patkányéval egyenlő.

2011. máj. 26. 17:35
 6/10 anonim ***** válasza:

havi 20ezer ft hogy megy el vízre????????????

nekünk KÉT havonta 14 m3 a fogyasztásunk és sokallom és az messze nincs 20 ezer közelében...


kajával lehet spórolni



és tanulj meg valamit, ha befizetsz egy csekket, onnan még min 5 nap még beérkezik és min 4-5 nap, amíg könyvelik

2011. máj. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

És láthattuk a tipikus példáját az agyatlan pazarló előre nem gondolkodó minimálbéres parasztnak, aki még fel is van háborodva...


Apukám, ha minimálbért kerestek, akkor ne legyen autótok, pláne ne svájci frank hiteles. De te biztos nem tudsz élni autó nélkül sem, mindjárt megmagyarázod...


Kicsit meg kéne tanulni spórolni (pl. nem csinálni 20.000 forintos havi vízszámlát, nevetséges) a rezsin, a telefonon (ha nem tudom befizetni a gázszámlát nem pofázok 6.000-ért havonta...)


Mésrészről lehet találni Magyarországon munkát. Csak aki:

- szerencsétlen

- életképtelen

- béna

- büdös neki a munka

- büfészakon végzett az egyetemen


Az nem talál.


Kérdésed pedig köszönöm, van munkám, van autóm (véletlen sem svájci frank hiteles), van diplomám és a gázszámlám is be van fizetve ebben a hónapban (is).


További szép napot :)

2011. máj. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egy részét kbre mondtam az áraknak.


Olyat ne parasztozz akiről fogalmad sincs. Olyan emberről beszélünk aki Ausztria legnevesebb éttermében volt szakács, csak hazajött hogy családot alapítson.


És baszottul nem azon múlik az álláskeresés h milyen az ember. Protekció a lényeg. Lehet hogy mióta kiszartak, ki van nyalva a segged de másnak nem. Én itt vagyok 21 évesen, 2 szakmáról van papírom,14 éves korom óta minden nyáron eljártam dolgozni, hogy ne anyáméktól kelljen pénzt kérnem. Így három szakmához értek nem perfektül de a jó szintben benne vagyok. És sehova sem tudok elhelyezkedni. Fogadni mernék hogy olyan helyen dolgozol, amihez valami távoli vagy egészen közeli kapcsolatok fűznek.

2011. máj. 26. 21:59
 9/10 anonim ***** válasza:

- olyan helyen dolgozom, ahol akkor láttam először a munkaadómat, mikor odakerültem. Még mikor felvettek akkor is "csak" a helyettes vett fel, nem a főnök.

- 21 évesen miféle 3 szakmád van? Ne röhögtess már kisfiam. Valami OKJ-s 6 hónapos hegesztőtanfolyam kiegészítve okleveles padlóbukolóval?

- ha a kollega egy osztrák jónevű étteremben volt szakács akkor vagy lódított neked (és krumplipucoló volt) vagy valamit nagyon elcseszett, mert kb 5 év meló után vehetett volna itthon egy házat és maradt volna korrekt megtakarítása.

- a parasztot természetesen rád értettem, nem feltétlen a kérdésben szereplőre

2011. máj. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

1, szakma: informatikus (programozás stb)

2, szakma: inkább körbe írom mert úgy sem értenéd meg: minden ami kép meg hang, vágás felvétel, összeszerelés stb (ez nem 6 hónap volt), s igen OKJ-s volt, de egyetemi tanárok tanítottak és azt követelték meg mint az egyetem (ZH, záródolgozat stb)

3, szakma: kőműves, amiről nincs papírom, de 5 nyár alatt kitanultam annyira hogy akár egy házat is fel tudok építeni.


Nem kellett 5 év hogy vegyen egy házat, ami azt illeti kettőt vett. Egyet magának egyet pedig az édesanyjának.


Arról meg hogy én hogy költöm a pénzem egy szót se írtam.


Továbbá összesen lehet közel 20ezer a víz mindennel együtt (gondolok itt pl a csatorna díjra).


Na és még valami: Mi a bajod a hegesztőkkel és padlóburkolókkal? Azt hiszed hogy a te melód jobb és különb? (Ezek csak költői kérdések voltak, nem várok rá választ) Ne röhögtess már... Sztem ha bárkihez, bárhova, bármikor megyek sokkal többet találkozom az előbb felsorolt két munka eredményével mint a tieddel.


És ezzel le is zárnám ezt a témát. Mindenki tartsa meg magának a saját véleményét a másikról. Így a legkorrektebb. Meg a így is már nagy OFF van.

2011. máj. 27. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!