Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A közös megegyezést nem...

A közös megegyezést nem fogadom el, felmondani nem tudnak, más alkalmas, felajánlható munkakör nincs - mi van ilyenkor? Ld. Részletesen

Figyelt kérdés

GYES utáni szabijaimat töltöm még egy hónapig. Szóltak, hogy nem vesznek vissza, átszervezték a munkaköröm. A közöst nem fogadtam el, mert kevesebbet adtak volna, mintha letöltöm a felmondási időt és elestem volna a végkielégítéstől is. Más, végzettségemnek megfelelő munkakör éppen nincs. Úgy tudom, a közalkalmazotti védett munkaviszony, összesen kb. 4-5 indokkal lehet felmondani /megszűnt a végzett tevékenység-nem igaz; a fenntartó átszervezést kezdeményezett - nem igaz; a munkavállaló tartósan alkalmatlan a munkája ellátására - nem igaz, stb.

Szóval sakk-matt.


2011. máj. 27. 07:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel átszervezek a munkakörödet, ezért MEGSZÜNT a végzettt tevékenység abban a formában, ahogy veled szerzödtek - tehát jogos a felmondás.

Szerintem keress MÁSHOL valamit, mert ebböl nem lesz már semmi.

2011. máj. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a közalkalmazottaknak is fel lehet mondani. ha nem tudnak a végzettségednek megfelelő munkakört biztosítani, ajánlhatnak neked mást is.


Azt viszont el kellene fogadnod.


ha átszervezték a munkakörödet, tehát megszűnt a státuszod, akkor pl nem is kell visszavenniük.


érdemes volna megegyezned a céggel.

2011. máj. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem elöbb egy munkaügyis szakemberrel kellene beszélned, mielött a két szék közé esel.
2011. máj. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!