Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi annak az oka ha valaki...

Mi annak az oka ha valaki évekkel azután, hogy milliomos lett még mindig spórol a telefonon, benzinen illetve buliban a koktélon?

Figyelt kérdés
Svájcban nagyon komoly, több 100 milliós letét, mellette aranytartalék, tőzsdei befektetés, illetve egy havi szinten cca. 2 milliót profitáló vállalkozás.
2011. máj. 30. 15:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Megszokás. Tudod mit figyeltem meg magunkon? Hogy amig alig volt pénzünk, szórtuk, és sosem volt elég. Mióta meg van, azóta sokkal spórolósabban és tudatosabban vásárolunk, és jó érzés, hogy marad a hó végén, és bármikor kell, ott van :)
2011. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert szeretne a továbbiakban is milliomos maradni.
2011. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted hogy lett milliomos? :D

Amúgy te a te pénzedet költsed, ő meg költi az övét.

Nem kell mindig a másik zsebében kotorászni, ha ő kereste meg, senkinek semmi köze, hogy költi el.

2011. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Én nem tartom magam sóhernek, de spórolok. Nem telefonálok ész nélkül és gyakran cserélgetem a csomagot,ha kedvezőbb a másik. Amit szeretnénk az megvesszük, ha megkívánom a 8000 forintos sajtot megveszem,de biztos nem minden héten.és pl soha nem dobok ki ételt.

Mindhárom gyerek lakást kapott,autót kapott, de, ha nyaralni megyünk, soha nem sokcsillagos hotelba,hanem apartmanba. Jobban szeretem,ha reggel megfőzhetem a kávénkat. A telefonom 3 éves, és eszemben sincs lecserélni nagyon jólszuperál.

A gyerekeim 16 évesen elmentek nyári munkára,pedig volt elég zsebpénzük,de meg szerették volna tudni milyen megkeresni a pénzüket.

Szerintem annak van,aki nem szórja el.

2011. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

pontosan. annak van, aki nem szórja el.

én hozzászoktam ahhoz, hogy amin tudok spórolok, ha sok pénzem van, akkor több marad, ha kevés, akkor meg legalább nem szenvedek, h nem tudok ezt vagy azt megvenni.


egyébként meg mindenkinek a magánügye, h a megkeresett pénzén mit vesz.

valaki koktélt iszik a buliban, és havonta új telefonja van. más meg utazik szép helyekre, vagy vesz a gyerekének egy lakást.


pont az olyan emberek keltenek bennem visszatetszést, akik hirtelen meggazdagodtak, és erre verik a nyálukat, h ők most milyen menők.

2011. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyám szerint: addig kell spórolni, amíg van miből. Ha nincs, akkor úgyis kényszerítve van az ember.

Teljesen igaza van az ismerősödnek. Soha nem lehet tudni, mikor csődöl be a vállalkozás vagy bármi.

2011. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is tehetős vagyok, mégis spórolok. Mert gyerekeim vannak, családom van, és szeretnék nekik mindent megadni. Az egy dolog, hogy nem verem a fogamhoz a garast, de ha pl. a telefont ki lehet váltani ingyenes alternatívával (mondjuk Skype), akkor miért ne spórolnék? Pedig elhiheted, hogy nem vágna haza a telefonszámla, ha mindenkit én hívnék se.


Szerintem ennek kéne lenni a normális hozzáállásnak.

2011. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én ha a lottót nyerném meg akkor is spórolnék..miért? Egyrészt mert megszokás. Másrészt meg hiába van pénze az embernek, rohadtul felesleges ész nélkül minden hülyeségre szétkölteni.

Anno mikor telómon volt 5000ft hónapokig, mindenki nézett nagyokat hogy miért van még meg...mert? fél nap alatt le kellett volna beszélnem?

Olyan hülye felfogásuk van az embereknek...

(18/l!)

2011. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy van esze, és tudja, hogy a sok pénz is elfogy, nem csak a kevés.
2011. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

15.06.

-A kevésből igen nehezen lehet spórolni.Takarékoskodni csak akkor lehet ha van miből,mert szükséges kiadások vannak.Azok viszont hamar felemésztik azt a kevéskét...igy nincs miből spórolni.

2011. máj. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!