Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladtam egy babakocsit, de...

Eladtam egy babakocsit, de kétszerre tudják kifizetni, azt mondták. Papírt is írtam róla, a biztonság kedvéért. Az egyik ismerősöm vette meg, és az első részletet már kifizette, de a másodikat nem akarja, még el sem lehet érni telefonon. Teendőm?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:

odaadtad a babakocsit?

Sokat nem tudsz tenni...

ha szabályos a "papir", tehát mindkét fél aláírta, és tanuk is vannak rajta fordulhatsz közjegyzőhöz, ügyvédhez.

2011. jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teendő? Többet nem mész bele ilyenbe.
2011. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha 2 független tanu aláírta a papírt akkor hagyhatsz fizetési meghagyást neki. De ennek ára 5.000 forint, amit neked kell befizetned és még ha fizet is az illető akkor sem kapod vissza.


A tanulság pedig, hogy soha semmit nem adunk el részletre, mert egy kis értékű adás-vételnél igazából papír ide vagy oda kitörölheted vele.

2011. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Írsz egy "baráti" üzenetet egy A4-es lapra, amiben emlékezteted a tartozására. Elmész az ismerősöd lakásához, és az ajtajára tűzöd a lapot egy a vaterán vett olcsó csákánnyal.
2011. jún. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyire az ismerősöd? Hol lakik? Nem szoktál vele összefutni? Közös ismerősök?
2011. jún. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kürtöld szét a barátok-ismerősök körében, hogy senki se vegyen tőle semmit, mert tolvaj, és azt se hagyd ki, hogy mennyivel tartozik még, és hogy bujkál előled. Mindenkinek üzend meg. Senkit se hagyj ki. A rokonokat se, akik ismerik.
2019. szept. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!