Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fiatal házasként van remény...

Fiatal házasként van remény saját lakásra?

Figyelt kérdés
1 éves házasok vagyunk nejemmel, kb másfél milliónk van. Anyósoméknál lakunk, de én már nagyon mennék. Albérletről párom hallani sem akar, de így viszont sosem lesz meg az önerőnk a lakshitelhez... Nincsenek nagy vágyaim, egy csóri 2 vagy másfél szobás lakással is beérném, vagy rövid ideig egy garzonnal... Mit lehet tenni? Kettőnk hivatalosan bejelentett fizetése kb 150ezer nettó. Mellette én kapok 50-70ezret borítékban...
2011. máj. 30. 15:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ha lakáshitelt akartok felvenni, legalább 30% önerőnek kell lenni. 150ezer nem sok, amit borítékban kapsz, az a banknak nem számít, mert az papíron nem létezik.
2011. máj. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy azt nem nézik... azért is írtam e az igazolható jövedelmet. Természetesen külöldi munka nem jöhet szóba. Hát hogy gondolom én azt hogy őnagyága mosogatni vagy takarítani fog amikor ő sminkes sulit végzett a Dévényinél... Meg hogy itthagyja a családját, barátait. Egyedül szintén nem mehetek, mert akkor ott is maradhatok állítása szerint :)

De ne menjünk át családi gondokra :D

Szóval? Gyorsan, tuti tipp lakásvásárra?

2011. máj. 30. 16:19
 3/22 anonim ***** válasza:
Legfeljebb négymillióért tudnátok lakást venni, de ha a feleségedben nincs meg a szándék, akkor felesleges ezen gondolkozni.
2011. máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Viszonylag gyors megoldás, ha most elkezdtek nagyon spórolni. Mondjuk tegyetek félre havi 150 ezret. Egy év alatt közel kétmilliótok lesz, bő három milla önerővel meg már el lehet kezdeni hitelt nézni.
2011. máj. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Vagy Magyarországon egy olyan mellékállás, ahol megtudjátok keresni a + félretenni kívánt összeget.
2011. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Mellékállás nem téma mert párom plázában dolgozik (nem fix hétfőtől péntekig), én meg 16 órázok hétfőtől péntekig. Bár hétvégén tudnék vállalni valamit. Addig se vagyok otthon.
2011. máj. 30. 17:21
 7/22 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Akkor meg konkrétan állásváltoztatás, heti 64 órát dolgozol + a párod is elég sokat és kb. 220-ért? Akkor revideálom magam, egy olyan mellékállás kell nektek, ahol a 2.,3. hónaptól át tudtok menni főállásba. És ugyanennyi munkával többet tudtok keresni. Vagy gyűjtötök még pár évig.
2011. máj. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
80 órát :) Biztonsági őr vagyok... Per pill. Pincér szakmával, de mivel nincs igazolható vendéglátós múltam ezért sehova nem vesznek fel. Még egy csóri kocsmába se.
2011. máj. 30. 17:55
 9/22 A kérdező kommentje:
Párom átlag 168 órát dolgozik egy hónapban, de ő nem mer (akar) munkahelyet váltani, mert ott vannak a barátai, jó a légkör stb... Csak a fizetés sz@r. Nekem meg volt egy próbálkozásom év elején, felvettek egy céghez de másfél hónap után leépítés címszóval elküldtek... Ezért visszajöttem sorompót nyitogatni...
2011. máj. 30. 17:58
 10/22 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
És ez milyen cégnél volt? 80 órát egy héten? Jézus én nem bírnám ki.
2011. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!