Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van még remény? (munkahely,...

Van még remény? (munkahely, hosszú lesz. )

Figyelt kérdés

Rátaláltam a szerelmemre,összeköltöztünk,és az első fél évben volt munkánk,aztán őt nem fizette ki egyik építőipari cég.Akkor még az anyja házában laktunk,de hamarosan visszaköltözött ő is..már a csillagokat is lehoztuk az égről,de munkát nem találtunk.Az anyósom miatt gyomorgörcsök gyötörtek,és hullani kezdett a hajam,annyira szeretett engem..nagyapám segítségével elköltöztünk egy albérletbe,ahol kínkeservesen próbálunk életbe maradni,miközben még egy építőipari cég használta ki a párom munkaerejét,és MÉG EGY,amelyik tartozik 6 havi fizetéssel.voltunk már miatta a munkaügyi bíróságon,minden követ megmozgatunk álláskeresés szempontjából,munkaügyi központ,fejvadász cégek(hónapok alatt 2 napos munkát adtak,abból is 3000ft lett a miénk)önéletrajzgyártás ezerrel,de még egy telefon sem,vagy száz munkát keresünk hirdetés feladása,bejártuk a belvárost,Újpestet is,mivel ott lakunk,oda is bementünk,ahol nem volt kiírva felvétel,az összes ismerőst megkérdeztük,a párom kőműves,az összes építkezést amit láttunk,megkérdeztük,az ezer éves segédmunkás hirdetéseket mind felhívtuk,hátha még keresnek,a piacokon a zöldségeseket mind megkérdeztük,a kukásoknál is voltunk,mind hiába!egy aktivista munka miatt három normális állást mondott vissza a párom,majd NEM FIZETTÉK KI újból,a tescoba 5-6 jelentkezést beadtunk,de még fel sem hívtak minket egy interjúra sem,a munkaügy nem hogy munkát nem kínált,de még az álláskeresésit is össze vissza kisebb,nagyobb összegekben utalta,ami már le is járt.Csak mi lennénk ilyen szerencsétlenek???Most ott tartunk,hogy este kiment a konyhában az égő,és gyertya mellett főzöm a rántott levest,amibe néha kerül kenyér,néha nem..Ha nem fizetjük ki 15-én a lakbért,lelakjuk a kauciót,és hosszas együttélés után szét kell költöznünk,mindenki megy,ahová befogadják magában!Mégis mit tennétek ilyenkor?Már rémálmomban is állást keresünk hirdetéseket adok fel,nem tudom mi lesz a vége..mindenki átvert,mindent kipróbáltunk,az mlm től a ptc-n átt a bedolgozásig,mondanom sem kell,hogy mind átverés,vagyis megéléshez kevés,mostmár ezt is tudjuk.Ma ismét voltam a piacon kérdezgetni,de még forgalom sem volt.Tegnap a Westendbe,de ott sincs semmi..Nem vagyunk büdösek,nem vagyunk csúnyák,nincs fogyatékosságunk,nem értem mi a baj?!Mégcsak cigányok sem vagyunk,egyszerű magyar átlagemberek,akik rendelkeznek a megfelelő intelligenciával,mások meg bután ülnek,és kaszálják a pénzeket a semmiért!Mi,akik tennénk is valamit érte,mi meg nem kellünk sehová!?!Hamarosan annyira kikészülök,hogy kiszaladok a vonat elé..Néha úgy fekszem le,hogy igazán nem bánnám,ha nem ébrednénk fel többé..

Mondjátok,mit csináljak?Hamarosan tényleg öngyilkosak leszünk ebben az élhetetlen világban!Bocs,hogy hosszú,de valakinek el kellett mondanom!Megbolondulok...

24/L


2010. ápr. 9. 15:49
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

még valami..nem leszünk öngyilkosak,szimplán csak meghalunk éhen....vagy átok ül rajtunk?Már erre is gondoltam..

ja,mielőtt bárki kérdezné a külföldet,nem megyünk ki,csak ha van kint megbízható ismerős,mert a bizonytalanba mégegyszer nem indulok el..már volt egy próbám..

2010. ápr. 9. 15:54
 2/28 anonim ***** válasza:
Milyen végzettségetek van?
2010. ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Van-e esetleg nyelvtudásotok?
2010. ápr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
én virágkötő,a párom kőműves,és egyikőnknek se sikerült még gyakorlatot szerezni!Nekem minimális angol és német,a páromnak minimális angol,és senkire nem számíthatunk..se szülőkre,se rokonokra,s lassan kiderül,hogy barátokra sem..
2010. ápr. 9. 16:12
 5/28 anonim ***** válasza:
De érettségitek van, ugye?
2010. ápr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
nincsen,mivel szakmunkásként végeztünk,azt is nagy nehezen,szülők támogatása nélkül...Én estin elkezdtem,de betegség miatt nem tudtam befejezni..
2010. ápr. 9. 16:15
 7/28 anonim ***** válasza:
Hát ez így tényleg nagyon nehéz lesz. Virágboltba is úgy tudsz elmenni dolgozni, ha van érettségid és sajnos kőműves állást sem tudok gyakorlat nélkül. :-( Sajnálom, pedig szerettem volna segíteni, de úgy néz ki nem tudok. :-(
2010. ápr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

tudod....

nem te vagy az egyetlen aki ezt mondja..

de azért köszönöm...

Hátha valaki megszán és felvesz minket,még gyárba is mennénk..pedig az aztán kemény..

2010. ápr. 9. 16:30
 9/28 A kérdező kommentje:
amúgy virágboltba nem kell érettségi elég a szakma,de fontos a több éves gyakorlat!!Sajnos nem látok kiutat...nagyon sokat sírunk is..
2010. ápr. 9. 16:52
 10/28 anonim ***** válasza:

Tegnapi hirdetés:


Budapesti munkavégzésre keresek, szakirányú végzettséggel, szakmunkás bizonyítvánnyal rendelkező megbízható kőműves munkatársat!

Jelentkezés : 06-70 298 52 36

2010. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!