Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyet lehet kérvényezni a...

Ilyet lehet kérvényezni a nyugdíjfolyósítónál?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket ne szidjatok le,nem élősködő vagyok. A helyzet a következő Édesanyám rokkantnyugdíjas, alig kap valamicskét szegény, de azt át szokta nekem utalni, ugyanis nagy nehezen megélnek ketten Édesapám fizetéséből. Én meg abból a 40ezerből tartom fenn magam,amíg tanulok, nos az utalásnál rengeteget levonnak. Így eszünkbe jutott az,hogy mi lenne, ha nem postán kapná meg,mint eddig, hanem rögtön egy számlára menne. Ez gondolom lehetséges. De vajon az is, hogy rögtön az enyémre? Mert hiába nyitunk neki egy számlát-egyébként csak emiatt kellene, eddig apuméről utalt- ott is vonogatnának le jócskán,hogy átküldik nekem. Nem tudom, hogy merjünk e emiatt egyáltalán bemenni. Vagy hogy kell ezt intézni? Emailre nem reagálnak, én helyette nem intézhetem, viszont ő nehezen mozog, ígyis elég kínos,hogy még támogatnia kell,feleslegesen nem akarom utaztatni. Tud erről valaki valamit?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 1. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugdíjfolyósítónál számlaszám változást kell bejelenteni.

Valószínűleg be kell vinned édesanyádat is,ezért előbb menj be Te és kérdezd meg,hogy milyen papírok,stb kell hozzá.

2011. jún. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Igazából azt sejtettem, hogy azt lehet kérvényezni, hogy ő most kapja egy másik számlaszámra, csak azt nem tudom, hogy azt is lehet e,hogy egy olyan számlaszámra menjen a pénz,ami nem az ő nevén van?

2011. jún. 1. 23:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet, akkor nyisson egy számlát abban a bankban ahol neked van. A bankon belüli utalás alegtöbb banknál ingyenes.
2011. jún. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyanra lehet, ami az ő nevén van, vagy rendelkezési joga van felette.

Legegyszerűbb, ha rendelkezési jogot ad neked, aztán onnan veszed fel te is.

2011. jún. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, feltétel, hogy a számlán rendelkezési joga legyen. Viszont ha ez megvan, akkor nincs gond. Nyissatok egy "közös" számlát, azaz a te meglévő számládra anyudnak adj rendelkezési jogot, így módosíthatjátok, hogy oda érkezzék a nyugdíja.
2011. jún. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2011. jún. 2. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!