Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora összeg az ( hány...

Mekkora összeg az ( hány millió forint) ami mellet már nem dolgoznál, ha rendelkeznél vele?

Figyelt kérdés
tehát ha annyid lenne, akkor "munkanélküli" lennél és csak szórakoznál, vagy otthon pihengetnél.. utazgatnál.. egyszóval élveznéd végre az életet..
2011. jún. 2. 01:27
 1/10 anonim ***** válasza:
akkora tőke, aminek a kamata (az infláció tőkésítése mellett)havi legalább 500 ezer . Tehát olyan 200 millió
2011. jún. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát ez úgy 50 milliótól kezdődik. Annak a kamataiból már lejön havonta olyan 200 ezer. Abból el lehet lenni alsóhangon, persze utazgatni nem nagyon fogsz csak ebből.

Egyébként meg nekem igényem sincs arra, hogy állandóan csak utazgassak (a legtöbb "élj a mának" bulizós majommal szemben én élvezem azt is, ha érzem azt, hogy van valami értelme annak amit csinálok, meg van egy jó hangulatú kollektíva - keretet ad az élethez, túl sokáig voltam munkanélküli, márpedig a feleslegesség érzésnél nincs rosszabb, pláne ha még pénz sincs), de az jól jönne, ha nem kéne mindig azon görcsölni, hogy mi lesz, ha elveszítem a munkámat. De én emellett azért dolgoznék is, passzióból.


Jelenleg, ha minden vagyonomat pénzzé tenném, amire nincs szükségem - leszámítva azt, amiben lakom -, körülbelül 62ezer jönne ki havonta a kamatokból. Ez ugye alulról kóstolgatja a minimálbért, ami éhenhaláshoz sok, élni kevés, de akkor is valami plusz. Meg több is jönne be belőlük, ha nem eladnám, hanem kiadnám őket. De ez még csak hipotézis, mert úgyse tehetném meg haszonélvezet miatt.

2011. jún. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18-20 millióból már ki tudnék hozni annyit a tőzsdén, amiből szépen eléldegélnék.
2011. jún. 2. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs ekkora összeg, ha teszem azt lenne 100millióm akkor nem állnék le hogy na jolvan ennyivel megelégszek.De ilyen esetben nyilván nem kell mindennap bent rohadni az irodába ha nagyfőnök vagy, megvannak erre a beosztottak.
2011. jún. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

alsó hangon 100 millió - felső hangon 250 millió


Bár akkor élnék igazán: bemennék dolgozni, levakarhatatlan mosollyal a munkahelyemre...végre önmagam lehetnék, nem kellene visszafognom magam: úgy szólhatnék vissza a kollégáknak is ahogy éppen kiesik a számon :))) Szerintem plasztikai műtéttel sem lehetne eltávolítani a mosolyt az arcomról, amit az az érzés okoz, hogy bármit megtehetek XDDDD

2011. jún. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy 200 millió körüli összegnél. Bár szerintem egy idő után unalmas lenne az a nagy "semmittevés", úgyhogy valószinű pár év kihagyás után ismét dolgozni kezdenék, és felszabadultan tudnék bemenni a munkahelyemre, hogy nem a megélhetésért gürizek, hanem "csak" unaloműzésből.
2011. jún. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha a kamata mondjuk 3-400.000 lenne, abból már elég jól meg lehet élni. Ha nagyobb dologra kellene költeni, kicsit kellene spórolni, de az belefér (pl nyaralásra).

Egy idő után viszont biztos dolgoznék valamit, vagy saját vállalkozásba kezdenék.

2011. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Nekem is olyan 50 millió körül lenne. Viszont biztos hogy nem a zsidóknak adnám hogy gazdálkodjanak vele a bankban hanem saját magam hasznosítanám az összegben rejlő lehetőségeket. Legnagyobb valószínűséggel kiadható ingatlanokat vennék és megbízható albérlőkkel hoznék ki belőle folyamatos biztos jövedelmet.
2011. jún. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy valaha is teljesen abbahagynám a munkát, legfeljebb valamivel kevesebb megbízást vállalnék (tolmács, idegenvezető vagyok). A pihengetés nagyon unalmas tud lenni egy idő után, ráadásul igazán úgy tudja élvezni az ember, ha előzőleg valami kifárasztotta. Kellenek az életben a kontrasztok.
2011. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
999 millió forint és nem gondolkodnék a kamaton és a havi pénzen hanem éldegélnék belőlle életem végéig ezzel itt mindenkin felül kerekedtem xd :D
2011. jún. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!