Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha elmegyek betegállományba...

Ha elmegyek betegállományba akkor nem kell mennem munkanélkülire?

Figyelt kérdés

Most számolják fel a céget, ahol dolgozok.

Mit kell most tennem? Mi a legjobb ilyenkor?

18-hetes terhes vagyok.


2011. jún. 3. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha felszámolják a céget, akkor nincs mit tenni, munkanélküli leszel.
2011. jún. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Időt nyersz a táppénzzel, de nem biztos, hogy eleget.


Amint megszűnik a cég, átvált passzív táppénzzé, amit csak 30 napig kaphatsz. Utána marad az álláskeresési. Ha a teljes időt megkapod, akkor 90 napig kaphatod.

Elég necces, de akár még az is előfordulhat, hogy jogosult leszel tgyásra, gyedre. Ha a felszámolás vége még elhúzódik legalább 40 napig (munkaviszony megszűnése), és jár neked a 90 napos álláskeresési járadék, akkor a szülés napján az álláskeresési szüneteltetésével igényelheted a tgyást (ha egyébként megvan a 365 napod), majd újra álláskeresési, majd szüneteltetésével gyed.

2011. jún. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha felszámolják a céget, akkor megszűnik a munkaviszonyod, hiába vagy terhes.

Táppénzre akkor menj, ha amúgy is elmennél táppénzre, csak a felszámolás miatt ne (anyagilag jobban jársz).

Ha megszűnt a munkaviszonyod, 3 napon belül elmehetsz passzív táppénzre, ami jelenleg 30 nap.

Ha az lejárt, akkor mehetsz munkanélkülire.

Ha a jelentkezésed megelőző 4 évben volt legalább 365 nap munkaviszonyod, akkor álláskeresési járadékot kaphatsz. Minden 5 munkaviszonyos nap után jár 1 nap járadékos nap, de maximum 270 napig kaphatsz áll.ker.járadékot.

Ha nem volt 365 napod, de volt legalább 200, akkor kaphatsz álláskeresési segélyt, ami fix 90 nap.

Az, hogy jogosult leszel-e TGYÁSra, GYEDre, attól függ, hogy az igényléskor kapsz-e még áll.ker. járadékot/segélyt.

Ha megírod hogy mennyi munkaviszonyod van most, akkor ki tudjuk számolni miket hogy kaphatsz.

Amúgy a felszámolás is elhúzódhat jó ideig.

Amíg működik a cég, neked nem mondhatnak fel, mert a terhesség miatt felmondási védelem alatt állsz.

2011. jún. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

A 270-et nem módosították már 90-re?

2011. jún. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem. Még nincs új törvény róla.
2011. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Írjatok még, hogy megnyugodjak.

2009. január 5.-től vagyok ennél a cégnél, de előtte is folyamatos munkaviszonyom volt máshol. Izgulok, hogy kaphatok e majd gyest, vagy ilyeneket és mennyit. 105 és 120 ezer között szoktam eddig fizut kapni.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

2011. jún. 3. 13:28
 7/10 anonim ***** válasza:
A munkanélkülinél és a GYEDnél nem az a lényeg, hogy ennél a cégnél mióta vagy, hanem az, hogy a megelőző 4, illetve 2 évben hogy alakult a munkaviszonyod.
2011. jún. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Már írtam, hogy folyamatos volt a munkaviszonyom. 2000-óta folyamatos a munkaviszonyom.

De ennél a cégnél 2009.január óta vagyok. Csak mire eljön a szülés ideje, addigra szerintem pont munkanélküli leszek. Ezért izgulok és nem tudom, hogy akkor majd mi jár és mi nem?

2011. jún. 4. 10:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Amíg felszámolják a céget, addig lehetsz táppénzen, mivel az ilyen hivatalos dolgok lassan működnek.

Utána jár 30 nap passzív táppénz, és csak utána munkanélki segély, az még csak terv h 3 hónapra csökkentik.

De addig rég megszülsz és kapsz tgyást, gyedet és gyest, ami jár neked mert folyamatos volt a jogviszonyod.

Úgyhogy ne izgulj 3 évig csak a babára koncentrálhatsz

2011. jún. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Megnyugtattál.
2011. jún. 7. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!