Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Klub körbetartozás ellen!...

Klub körbetartozás ellen! Érdekelne?

Figyelt kérdés
Nincs ilyen, nem hirdetek, csak "közvéleménykutatok", hogy mennyire lenne működő ötlet ebben a lehetetlenségig a körbetartozásról szóló gazd. helyzetű országban egy KÖRBETARTOZÁS KLUB? A dolog lényege az, hogy sokak vannak, akiknek egyaránt tartoznak és ezzel együtt ők maguk is tartoznak valaki másnak. Szerintem kis híján az egész ország érintve van ebben, magánemberektől, vállalkozásokon át nagy cégekig mindenki. Ha mindenki kiszámolná, hogy mennyi az az összeg, ami elvileg nullázható lenne, mert ő is tartozik és neki is tartoznak, akkor elvileg rengeteg követelés és tartozás meg tudna szűnni, ha belépnének ebbe a klubba, mondjuk a lefedezett tartozás összegének fél vagy egy százalékáért, erről kapna egy igazolást ő maga, az akinek ő tartozik és az is, aki neki tartozik. Így gyakorlatilag az országban csak az maradna adós, akinek nem tartozik senki.
2011. jún. 6. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdekes a gondolat. Engem szerencsére nem érint, de az ötlet tetszik.
2011. jún. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem egy vicc, mégis mi lenne a fedezet?


Hogyan kompenzálódnának a késedelmi kamatok, és egyéb költségek?


Mi lenne a csődbement behajtócégekkel? :D

2011. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

>Mi lenne a fedezet?


Tartozik neked Kis Pista Jóska 50ezerrel, mert kölcsön adtad neki. Te meg felvettél a Porivedtn-től 100ezret.

Így a te fejed nem kéne hogy fájjon, hogy Attyaúrájzten, hogy fizetsz ki egy kilót és hogy szeded be Pistukától az ötvenet, hanem csak az ötvenezret kéne előteremtened, hogy a Provinedtet kifizesd...

Ez csak egy sánta példa, de minél többen belépnének a körbe, annál kiegyenlítettebb lenne a körbetartozás kinullázása. Ez persze nem mindenkinek oldaná meg a gondjait, de aki tartozik és neki is tartoznak, az mindenképpen közelebb kerülne a megoldáshoz általa.



>Hogyan kompenzálódnának a késedelmi kamatok, és egyéb költségek?


A klubba lépés pillanatában az összes tartozás egyetlen összegnek számítana.

2011. jún. 6. 13:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért nem működne, mivel az adósok legalább 50% nem nem tud, hanem nem AKAR fizetni. És ezzel a kör be is zárult...
2011. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyenen én is gondolkoztam ezen, de csak egy gondolat erejéig. Elméletben lehet hogy működőképes, de gyakorlatban nem. Innentől meg felesleges filózni rajta.
2011. jún. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Besenyo Istvan válasza:

Körbetartozás, nem fizető cégek ellen:

Ezen az oldalon be lehet rögzíteni a tartozásokat, [link] (teljesen ingyenes)

Lássa mindenki mely cég nem fizet időben!

2013. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!