Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Normális dolog, ha egy boltban...

Normális dolog, ha egy boltban mobiltelefon vásárlásakor adásvételi szerződést dugnak az orrom alá?

Figyelt kérdés
Mennyiben más ez, mint egy "sima" vásárlás?
2011. jún. 7. 11:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Vadi új, dobozos készülékről van szó. Plusz egy blokkot kaptam volna, nagy nehezen egy számlát sikerült még kiharcolnom.
2011. jún. 7. 11:44
 2/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy a számlát nehéz volt kiharcolnod, ha tényleg úgy volt, nem normális.


Az adásvételi szerződés teljesen normális. Téged véd.

2011. jún. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval így is működik a garancia/jótállás? Hogyan véd jobban, mint egy számla, pl. amit a MediaMarkt-ban kapok?
2011. jún. 7. 12:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen bolt? Telefontársaságoknál alapból számlát kapsz. Ha nem telefontársaság, hanem olyan bolt, ahol új készülékeket forgalmaznak, arról is számlát kell adniuk.

Ha használt a készülék, akkor oké az adásvételi, még akkor is, ha ténylegesen soha nem volt használva, de nem a gyártótól szerezte be a bolt, hanem úgy vitte be valaki. Ugyanis egyáltalán nem biztos, hogy a korábbi tulajdonos számlaképes, tehát ilyenkor adásvételit kötnek.

2011. jún. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már nem emlékszem a nevére, a Váci úton egy kis internet rendelős bolt, kb. 2 ember fért be egyszerre. Nem mostanában volt, csak gondoltam rákérdezek, mennyire csináltam hülyeséget. Olyasmi volt a szerződésben, hogy kipróbáltam, működik..
2011. jún. 8. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!