Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes befektetés...

Szerintetek érdemes befektetés gyanánt kisebb lakást/nyaralót vásárolni Balatonfűzfőn?

Figyelt kérdés

A családom szeretne egy kis befektetést tenni, egy nyaralúban pl: igy ki is adhatnánk és ha ugyadodna mi is kikapcsolodhatnánk ott.

nézelődtem a neten nem szeretnék nagyon drágát max 2 szobásat.

olyan 5-6 millioért

szerintetek megéri mostanság?

ha veszünk hol? lakást vagy házat?

SOS


2011. jún. 7. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolut nem...


Csak nyári 2,5 hónapban lehetne kiadni (minusz amit ti ott töltetek).


Még ha napi 10.000-ért adjátok is ki - és tegyük fel, hogy 8 hetet ki tudjátok adni nyáron (amennyit úgysem) - akkor 560.000 jön be nektek évente. Akkor is 10-11 év alatt jönne vissza csak az ára! És akkor a felújítás - karbantartás költségeit még nem is számoltuk és teljes kihasználtsággal számoltam neked. A reális, hogy 12-15 év alatt jön vissza az ára a fenntartási költségekkel. Az viszont ~ 7%-os évi megtérülési ráta, amennyi kamatot majdnem bankba is kapsz, pedig az is vacak.

2011. jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem


sokkal olcsóbb lesz

2011. jún. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

persze ezt reálértékben gondolom nem pedig nominálisban


az ingatlanpiaci mélyrepülés nem ért véget


az ingatlan még a Balaton mellett sem jó befektetés (pedig itt nagyon jelentősen estek már az árak)


és itt még extra közterhek is vannak (extra helyi adók stb.)

2011. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!