Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebből a pénzből ti mit vennéte...

Ebből a pénzből ti mit vennétek? (iphone)

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta tervezem, hogy iphone-t veszek. Már 1 hete dolgozom, túlóráztam is a héten, és tervezem a holnapot is így. Ellenben annyi mindenre szükségem lenne még, nem csak az iphone a legfontosabb. De szeretem elolvasni, ha kapok emailt, válaszolni rá, szeretnék másokkal beszélni, és nem feltétlen csak sms-ben illetve telefonálni. Szeretnék inkább levelezni, chatelni. Szeretek írkálni, jobban megfogalmazom a lényeget.

Tehát, az iphone régi álmom és úgy is határoztam el, hogy akkor a 70-80 ezremet mind erre szánom. Közben szeretnék egy normális cipőt, de nem kínaiból: ecco-t szeretnék. már turkáltam magamnak 2 db-ot 1500-1500 Ft-ért, de szeretnék újonnan, vagy legalább valami strapabírót, mert soha nem volt újonnan drága cipőm. Anyukám mindig azt mondta, akkor lesz, ha megdolgozom érte, hát így is van/lesz!

Szerintetek mire költsem az első havi fizetésem? Persze, azt mondhatnátok, ez Neked kell eldöntened, de még én sem vagyok biztos benne, hogy mire szabad költeni, mi éri meg. Kérlek segítsetek!


2011. jún. 9. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Én cipőt vennék először (hiába van iPhone-od ha közben a cipőd már tönkre akar menni, a ruházkodás fontosabb).
2011. jún. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van sokkal olcsóbb hasonló telefon is, mint az iPhone, pl Samsung Galaxy Ace, haveromnak olyan van most, előtte volt iPhonja is, és azt mondta, hogy a galaxy ace is van olyan jó, ha nem jobb, mert sokkal több programmal kompatibilis.

Ace-t vehetnél előfizusan, ha folyamatosan dolgozol, ha jól tudom T-mobile-nál 20000 a kezdőrészlet, és 4-5000-ért havonta tudsz netezni és le is beszélhetsz belőle (pontos adatokat nemtudok).


Igazából én mindig úgy gondoltam, hogy az fontosabb, hogy legyen normális ruhám (ha nem is a legmárkásabb), mint az, hogy milyen a telefonom.


Ha a galaxy ace-t vennéd meg, akkor maradna cipőre is pénzed, szerintem ez egy jó kompromisszum lenne.


Meg szerintem elég idétlenül néznél ki egy iphonnal meg kopott cipővel.

2011. jún. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amint kézhez kapod első fizetésed rakd félre a 10%-át egy elkülönített számlára. Ezzel el is indultál a gazdagodás felé vezető úton.


Az, hogy legyen némi tartalékod a jövőre mindenképpen fontosabb mint pl az Iphone, ugyanis ha anyagi nehézségeid vannak, akkor a félretett pénz aranyat ér, mert nem kell az értéktárgyaidtól áron alul megválnod csak hogy legyen pl mit enned.


Az iphone ráadásul nem csak egyszeri kiadás. Van egy havidíja, amit fizetni kell (pl 6-10-17 ezres havi csomagok vannak kb). Amennyiben elveszted az állásod elveszted a lehetőségét is, hogy élvezd az iphone szolgáltatásait és még anyagilag is nagyon rosszul jársz (az iphone miatt is).


Amúgy a megmaradt pénzből (amit nem tartalékképzésre használsz vagy hazaadsz - mert gyanítom még szüleiddel élsz) költhetsz bátran!

Pl ruházkodásra, vagy elkülöníthesz egy újabb "alapot" amit majd telefonra szánsz később. Ha az alapban összegyűlt a telefon ára és 2 éves (24 hónap) telefonszámla ára, akkor célszerű csak megvenni az iphone-t.


Ui: a feleségemnek és nekem együtt átlagosan havi nettó 450 ezer FT bevételünk van, de az iphone még nem férne bele a költségvetésembe. Fél év - 1 év múlva talán.

2011. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Már nagyon régóta tervezem, hogy iphone-t veszek. Már 1 hete dolgozom, túlóráztam is a héten"


Ez igen!



Előre elvtársak!!!

2011. jún. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ma 21:13



Baromi nagy tévedés...


A félre tett pénz is elértétktelenedik, és az "értéktárgyaid" is vele együtt, sosem szabad oylan dolgokat őrizgetni amire nincs szükség.


Azonnal el kell adni!


Továbbá amit csak lehet használtan kell venni, és akkor már az áfát legalább megspóroltad.

2011. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mire költsd az első fizetésed?


Vegyél egy hangszert amit szeretsz és tanulj meg rajta játszani!


Vagy menj nyelvtanfolyamra!


Ennyiből ha ügyes vagy már le is lehet nyelvvizsgázni.

2011. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem az első fizetés különleges dolog. ha már olyan régóta szeretnéd az iphone-t, vegyél belőle azt, mert tök jó dolog beteljesíteni egy ilyen vágyat és tudni, hogy magad dolgoztál meg érte. igaz, a cipőért is te dolgoztál meg, de az egy mindennapos praktikus dolog, nem fog akkora örömet okozni.

ugyanakkor persze mérlegeld, hogy a telefonnak további havi költségei is lesznek, ha ezzel rendben vagy és még mindig kell, akkor szerintem hajrá. a második és további fizetésedet úgysem fogod ilyen "felesleges" dolgokra költeni, de érdemes megünnepelni, hogy az ember független pénzkereső.

2011. jún. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!