Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valóban létező dolog az MLM -...

Valóban létező dolog az MLM - például a Tengeren túl - vagy csak a "Messziről jött ember azt mond, amit akar! " jelenség - a "hálózatépítők" - szüleménye?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint erre a kérdésre csak az tud hitelt érdemlően válaszolni, aki maga is élt az USA-ban vagy Kanadában, Őt is megkeresték, esetleg ebből élt.


Nekem nincs módom hosszabb időre elutazni oda, így nem tudom kontrollálni, hogy az ilyen piramisjátékra felhívó előadások előadói - a felhozott példáikkal - igazat mondanak-e.


2011. jún. 10. 09:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Egy agyrém, mellesleg az egészet a románok találták ki, meg a bolgárok. Régen pilótajátéknak hívták.
2011. jún. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
2011. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 napietus ***** válasza:
100%
az Egyesült Államokban egy 1979-es bírói döntés pilótajátéknak minősítette az mlm-et, miután ilyen típusú csalók rengteg embert megkárosítottak. a pilótajáték pedig tilos, és az angolszász országokban precedenselvű a jogrendszer. ennek ellenére működik ott is, addig csűrik-csavarják, amíg legaálisnak nem tűnik, aztán ha végképp megbuknak, alapítnak ugyanazok az emberek egy másik céget.
2011. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
0%

[link]

Magyarországon is van.

2011. jún. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Az olyan cegek, mint az FLP, Amway meg hasonlok mind amerikaiak. En itt elek az USA-ban. Itt is mukodik csak gondolom, hogy jobban lejart lemezek ezek, mig Magyarorszagon kesobb kezdtek, igy kitolodik a felkapottsaguk. Lehet, hogy mashogy uzemelnek picit, mint Magyarorszagon. Tudtommal Magyarorszag az egyik legjobb eladasi statisztikaval rendelkezo orszag ilyen MLM rendszerben mukodo cegek termekei teren. Egyik ismerosom nagyon kemenyen benne volt ebben, o kb. 15 eve kezdte, akkor nagy penz volt benne, manapsag egyre jobban beszukultek a lehetosegek Magyarorszagon is.
2011. jún. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

Konkrétan az Amway, úgy tudom, az volt a legkorábban megjelenő MLM típúsú vállakozás.

Ezekben szerintem az a csalóka, hogy igaz, sok munkával, és ha valóban jól csinálod, sok pénzt lehet keresni, csak éppen ahogy a hálózatot nő, a kiadásod is egyre több, rengeteg energiát, időt és pénzt kell belefektetni, és nem biztos, hogy ezt hosszú távon győződ majd csinálni. Ha pedig valami miatt nem tudsz vele foglalkozni, már nincs is bevételed, de lehet, hogy vannak kiadásaid, adó, stb.

2011. júl. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Konkrétan mégegyszer az Amway-ről: nekem csalódást okozott azzal, hogy amikor csak egy-két éve voltak itt Magyarországon, olyan terveik voltak, hogy konkrétan itt nálunk is fognak gyártani a termékek közül párat, így magyar munkaerőt is foglalkoztatnak majd, azonban ahogy ma hallom, semmit sem gyártanak nálunk. (ennek nem néztem utána, csak érdeklődtem valakitől, aki foglalkozik ma is az Amway-vel). Így tehát csak az amerikai munkaerőt erősíted, ha amerikai termékeket veszel, hozzátéve, hogy a magyar termékek ugyanolyan jók, ha ugyan nem jobbak, és ezzel együtt jelentősen olcsóbbak. Akkor pedig miért ne a magyar termelést fokozzuk azzal, hogy magyar termékeket veszünk?
2011. júl. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
90%
Egy és ugyanaz, ne ferdíts.
2011. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem ugyanaz, totál más

[link]

2011. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Tehát nem szar, csak kaka. Értem.
2011. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!