Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Manapság aki nem megy főiskolá...

Manapság aki nem megy főiskolára/egyetemre, és nem tanulja halálra magát, abból legális úton nem lesz gazdag ember?

Figyelt kérdés
(nem állítom hogy ha ezeket elvégzi akkor feltétlenül az lesz)
2011. okt. 10. 18:01
1 2
 1/12 anonim válasza:
50%
De, itt vagyok én. Az átlagfizetés 4-5X-ét keresem érettségivel.
2011. okt. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
egy jó szakmával rendelkező ember előbb ülhet saját autóba mint egy diplomás.
2011. okt. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
86%
A kapcsolatokra gyúrj, a többi nem számít.. 1. voltam.
2011. okt. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

egyébként 8 általánosom van és kaptam olyan munkaajánlatot hogy havonta megkereshettem volna több mint 200 ezret.

de nem vállaltam mert tanulok és így is fogok dolgozni igaz csak 80 ezerért:)

2011. okt. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen területen dolgozik. Vállalkozhatsz olyan dologgal, amivel diploma nélkül megtalálod a számításaidat.

Nekem van diplomám, nem keresek vele semmit, egész más munkát végzek a saját vállalkozásommal.

Mondok egy példát egy ismerősöm rovarirtó, de egyetemet végzett jogász. Jogászként nem keres semmit, óraadó tanár. Szabadidejében meg rovarirtó. Havi 300 ezer nettót keres. Mindenki azt hiszi, hogy jogi diploma révén gazdagodott meg, tanárként. Én viszont tudom, hogy nem ebből él. Viszont művelt, okos ember, színházba, külföldre jár, csak nem volt protekciója egyetem után, a rovarirtó céget és a partnereket az apjától örökölte át.

2011. okt. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kivételek -szép számban- mindig is lesznek. Mindig is lesznek életre való emberek, akiknek talán még a 8 általános sincs meg, és életképtelenek 6 diplomával, akik még utcaseprésre sem kellenek.
2011. okt. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem bánom, hogy a diplomás utat választottam.


Miért?


Dolgoztam én szalag mellett is, meg szakmunkások között is.


Sajnos azt kell mondjam, hogy ezeken a helyeken jellemzően tuskó, primitív emberek dolgoznak, akik egymást csesztetik. Az idősebb szakik még elmennek, de a mostani szakmunkás korosztály egy rendkívül lecsúszott, antiszociális, kibírhatatlan közeg. Ezek között kell majd dolgoznod. És a pin@, sz@r, kabbe, köcsög f@szkalap mondatokon kívül mást egyebet nem fogsz hallani munka közben. Ami egy rövid ideig még elmegy, én se vagyok egy prűd ember, de aztán nyomasztó lehet.


Ez az igazság, nekem van összehasonlítási alapom!


Persze, ha nincs szerencséd, viszonylag normális helyen is vannak intrikák, amik ugyanúgy kellemetlenek akkor is, ha selyempapírba vannak csomagolva.


De azért azok a számomra még mindig elviselhetőbbek, mint az ősbunkóság 24 órában, jellemzően minimálbérért, a zsírban, mocsokban tocsogva, úgy, hogy tudod, évek alatt tönkreteszed a testedet is ezzel.


Ha van diplomád, és úgy vállalsz el átmenetileg ilyen munkákat, az más. Mert ott van a remény, hogy később jobb helyekre is jelentkezhetsz.


Ha viszont nincs semmihez végzettséged, akkor így-is, úgy is csak ez az út marad neked, ami gondot jelenthet.


Gazdag ember nem leszel se ettől, se attól. Ahhoz némi plusz kell, meg egyéni kocskázatvállalás, amire felteszed az addig megszerzett pénzedet, amit akár el is bukhatsz.


De ha némi eszed van, akkor legalább nem kell mindennap a szutyokban tocsognod, hogy összeszedd azt, ami a kajára, meg a lakhatásra kell.

2011. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
A diploma kb semmit nem ér. Ezt úgy mondom, hogy 2 félévre vagyok a diplomától, vagyis 1 félév + 1 tárgynyira, de látom, hogy hogyan lehet elhelyezkedni, milyen körülmények között, még informatikusként is. Hiába tanulsz, gürcölsz, kapcsolatok nélkül semmire nem mész. Most kezdtem egy pénzügyi okj-t, mert azzal van hely, ahova elmehetek, és 200 körüli kezdő fizetést kapok, ami rövid idő után jóval magasabbra emelkedhet egy multinál. Programozóként 30 évesen már nem lenne agyam, meg életem...
2011. okt. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Hogyne lehetne, mondjuk Magyarországon nem lehet nulláról indulva gazdaggá válni még egyetemi diplomával se. Húgom az egyetemi diplomájával pályakezdőként nyár óta semmi munkát nem talál otthon. Én mióta leérettségiztem, Angliában dolgozom egy szál érettségivel, amint kijöttem, egy héten belül lett munkám, pedig senkit nem ismertem, nem tudtam segget nyalni, ahogy otthon szokás, ha dolgozni akar az ember. Az otthoni minimálbérnek kb. 4-szeresét keresem heti 30 óra munkával. Itt ez viszonylag kevésnek számít, de én mégis gazdagnak érzem magam.
2011. okt. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Eddig sem volt akadálya annak hogy valaki gazdag ember lehessen. Kellenek jó, egyedülálló ötletek, kis szerencse a tőkéhez, és minden meg is van oldva. Utána egy jó vezető már nem engedi ki a kezéből a dolgokat. Mint tudjuk, ez vagyok én többek között. Ez ma is ugyanígy működik. Nem kell ehhez feltétlenül halálra tanulnia magát senkinek, a legnagyobb koponyáknak a tehetségük és a zsenialitásuk hozta meg a hírnevet inkább. A tanulás önmagában kevés, ha hiányzik a kreativitás.
2011. okt. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!