Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiből lehet megúszni a...

Mennyiből lehet megúszni a rezsit alacsony fogyasztás mellett?

Figyelt kérdés

Két főnek mennyire jön ki havonta a víz-gáz-villanyszámla egy egyszobás albérletbe? Két laptop van, tv nincs, esetleg spórolnak a fürdéssel úgy, hogy együtt zuhanyoznak. Saját tapasztalatok, tippek érdekelnének, költözés előtt állunk a párommal.

Az albi bérlési díja 30ezer.


2011. jún. 10. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját albimat tudom példának hozni. Egyedül élek, de kb egy héten 3-5 napot a barátnőm is nálam alszik. Szóval: 40.000 az albérlet, 28 nm. (XIV.ker, Budapest)


A víz, gáz, villany: a leghidegebb téli hónapban 12.000 Huf


Átlagban: 7500 - 8500 Huf a rezsim. +tv, internet(4500Huf)


Azért ilyen alacsony minden számlám, mert:


1. Minden egyedi mérő, így valóban annyit fizetek amennyit használom.


2. reggel 10-től kb. este 18:30-ig nem vagyok otthon.

2011. jún. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 30-40 körül van. Itt két laptop van, PS3, TV és zuhany.
2011. jún. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jahm és 38 négyzetméter a lakás. Pluszban én itthon dolgozok gépen.
2011. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az albi, amit néztünk, szintén egyedi mérős. Akkor tehát ha spórolunk, ki tudjuk hozni mondjuk 20-25ből a rezsit még télen is?

A számítógépek nem mennek non-stop, jelenlegi munkarendünk szerint 30 napos hónapból 15-be egyáltalán nem lenne bekapcsolva, mivel csak aludni járunk haza a 12 óra munka után. :P

Köszi az eddigi válaszokat! Még írjatok saját tapasztalatokat!

2011. jún. 10. 19:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Van egy 28 nm-es, egyedi mérős panellakásunk. Pár évig laktunk ott, kb fél éve kiadva.


Az elmúlt 2 év statisztikái alapján 26000 Ft a rezsi, ami tartalmazza a fűtés, hideg-meleg víz+szennyvíz és elektromos áram számlákat. Erre jön még rá a közös költség.


Közös költséget is kell fizetnetek?

2011. jún. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kell azt is, bár szerintem a tulaj átvállalja annak nagy részét, mert 1000 forintot mondtak közös költségnek.
2011. jún. 12. 14:56
 7/7 anonim ***** válasza:

itt (~30nm2 négy emeletes társasház):

6 a közös költség

4 ezer az áram (5 ha megszaladt=sokat játszom pcn)

3 ezer víz

gáz nincs bevezetve

fűtés nincs használva, télen is van 17-8 fok, inkább felöltözöm, vagy futtatok egy prime-ot a gépen, felfűti a lakást. Nincs se tv se tűzhely meg konyha meg ilyen szarok, csak egy hűtő, mikró, meg egy indukciós főzőlap, meg a PC egy hifivel. +ledes lámpa mindenhol

2011. jún. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!