Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örököltem kb.18 millió Forinto...

Örököltem kb.18 millió Forintot. Megoldható ennyiből, hogy ne kelljen dolgoznom többet?

Figyelt kérdés
Lakás van, hitel nincs. A szabadidő lenne a fő szempont nekem. Havi 150-et (+infláció az évek során) ha kitermelne azzal elégedett lennék. Megvalósítható ez?
2011. jún. 12. 12:47
1 2
 1/13 anonim válasza:

Legalább dupla ennyi kéne, ahhoz, hogy hátradőlhess és a kamatokból élj.


Így csak akkor tudod megúszni, ha forgatod és befekteted a pénzt. Értékpapírokba, cégbe, v. ingatlan adás-vételbe és megpróbálsz belőle jól kijönni. De ne feledd, hogy bukhatsz is rajta, ilyen pénzügyi tanácsadókra véletlenül se bízd a pénzt, mindennek saját magad járj utána.

2011. jún. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy semmit ne kelljen csinálni nem valószínű.

Nekem ha lenne ennyi tőkém, akkor tőzsdéznék felével, ami hozna kb. havi 500 ezret, persze ehhez is érteni kell.

2011. jún. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én sztem ingatlanba fektetném,annak legalább az értéke növekszik
2011. jún. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bankban nem tartanám, az nem nyújtana biztos megélhetést. Ahogyan korábban is írták, tőzsdébe (csakis biztos ismeretekkel és tudással!!) ekkora összeggel már bátran belefognék. Az ingatlan hosszú távú befektetésnek jó, de abból se jön be rendszeresen havi 150 ezer.
2011. jún. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha ingatlanba fektetsz azzal csak úgy jársz jól ha kiadod bérbe. Akik most elvesztették a lakásukat azok úgysem tudnak újat venni, ezért marad nekik az albérlet.

Itt Kecskemét mellett ahol épül a mercedes gyár, elég sokér ki lehet adni egész kertes házat (3-400.000 FT/hó) mert a német szakemberek akik a családjukkal ideköltöznek, nem akarnak házat venni, ezért csak bérlik.

Jól gondold meg hogy kisvállalkozásba fektetsz-e mert azok halálra vannak ítélve, és az értékpapírokkal is vigyázni kell.

Legjobb lenne ha felosztanád több részre és különböző területeken forgatnád meg.

2011. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám,hogy vennék egy üzlethelyiséget vagy irodát,és kiadnám bérbe.(vagy egy kisebb ipari ingatlant)
2011. jún. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

18 millióra 10% éves profitot realizálva tudnál havi 150.000-et kihozni.

Ezzel az a gond, hogy még rá kell számolni az éves inflációt is (4-6%), különben csak feléled a pénzt. 16% éves hozama meg banknak illetve kötvénynek sehol sincs.


A tőzsdét én nem ajánlanám - bár itt nagy hévvel szokták ajánlani a jómunkásemberek, hogy ennyit meg annyit kaszálhatnának rajta - de ha nem értesz hozzá akkor hetek / hónapok alatt az itt a tőzsdét ajánló cápákhoz kerül a pénzed te meg buktál mindent.

Az ingatlan sem éppen a legmeggyőzőbb befektetés mostanság, mivel már most is szakad a piac és ha a kilakoltatási moratórium véget ér akkor aztán lesz nemulass (meg féláron elárverezett házak tízezrei.


Ha mégis bérbeadásra keresel ingatlant, akkor vedd figyelembe a következőket:

- A jó közlekedésű (pl. városközponti) ingatlanokat keresik, nem a p0csöjpusztán lévőt a földút végén

- A kis ingatlan (1-2 szoba, max 40 nm) a kiadható. Aki ki tudna venni egy nagyot az nem teszi mert vehet hitelre is annyiért és az legalább az övé lesz idővel.

- Egyetemistáknak kiadó ingatlan a legjobb, sokat fizetnek és mivel apuci küldé a lóvét sose késik / nem sír, hogy jajj nem jött meg a havi fizu...


Én 18M-ból a mostani piaci helyzetben a környezetembe beilleszthető vállalkozást nyitnék. Ez meg ugye helyfüggő.

2011. jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Csak példaként,mondjuk egy ilyen vagy hasonló üzlethelyiség is kijönne belőle: [link]
2011. jún. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson befektetni!


Tod mit csinálj? Szépen rakd be az egészet az otthoni széfbe, és 1-2 évig lazíts, ne élj nagy lábon meg semmi ilyesmi csak ahogy szoktál.


Iratkozz be nyelvtanfolyamokra tanulj meg pár nyelvet, lehet hogy nyelviskolát vagy egyéb vállalkozást is indíthatsz ami sokkal jövedelmezőbb, és kellemesebb mint befektetni a pénz és kockáztatni.

Csomó mindent oktathatnál, megtanulhatnál zenélni, haknizhatnál ha oylan kedved van megy csomó minden ami jól hoza konyhára.


Annyit mindíg tudnál keresni amennyi kimegy a pénzed java része meg megmaradna ezáltal.

2011. jún. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vagy még az alapítványozást ajánlom, az is jól hoz a konyhára, és totál adómentes..


lehetne több alapítványod is.

2011. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!