Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nettó 250-260-ból spórolás...

Nettó 250-260-ból spórolás tényleg nem megoldható?

Figyelt kérdés

Összeköltözünk a barátommal, együtt ketten alaphangon nettó 250 körül keresünk (plusz neki a cafeteria és nagyon pici szülői segítség mindkét részről). A bérleti díj 50 ezer, erre rájön a közös költség és a rezsi nagyjának átalánya, ami 36 ezer Ft (télen-nyáron, házközponti a fűtés) plusz áram.

Én úgy gondolom hogy mindezekkel a paraméterekkel is tudunk majd spórolni (azért merem ezt mondani mert 3 évig laktam relatív olcsó albérletben, sokkal kevesebb fizuval, és nekem mindig összejött). Rosszul hinném, hogy egy havi 40-et azért félre tudunk ketten tenni? Hisz sokan gyerekkel élnek ennyiből, vagy kevesebből...

Áramon, ruházkodáson és (valamekkora mennyiségben) kaján tudunk spórolni. (De ha tippek vannak, szívesen fogadom!)


(Nagy hátránya a lakásnak hogy a fűtésátalány nyáron is ugyanannyi, de laktam már házközponti fűtéses lakásban, megszoktam, hogy ez ilyen, barátom nehezményezi)


2011. szept. 20. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:
simán lehet :D mi is kb ennyiből élünk, és remekül tudunk. Ha durván 90 az albi, marad még 160. Mondjuk leszámolod a telefonszámlákat, vagy ilyesmi, legen mondjuk 15 ezer. még van 145. A kaján elég jól lehet spórolni, én minden másnap főzök kb, azt visszük munkába is,reggelit is csomagolunk, nem járunk büfébe. gyümölcsöt zöldséget a piacon veszem, néniktől-bácsiktól, akik a kertjükből hozzák, így nagyon olcsó, zsemlét magunknak sütjük, jobban szeretjük. húst meg húsboltból. nagybevásárló központokba nem járunk, mert felesleges cuccokat is vennénk, így inkább a közeli boltokban vásárolunk. ruhát szinte csak turiban veszünk már évek óta. szóval simán lehet :D még 50-et is :D
2011. szept. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy tipp a spórolásra: azt a negyvenet, amit félre akartok tenni havonta, utaltassátok egy másik számlára, vagy menjen valami megtakarításba! Mindenképp kezeljétek úgy, mintha az nem lenne!

A "majd elrakjuk, ami megmarad", nem jó módszer.

2011. szept. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A megspórolni valót előre különítsétek el.

Bevásárolni mi havonta kétszer járunk, az nagyobb kiadás, de egyébként csak kenyérért és tejárt megyünk boltba, így elkerülhetőek a felesleges kiadások.

Ha nem költekeztek feleslegesen (meglátom-megveszem) akkor simán menni fog a megtakarítás.

Ezeken felül nekem mostanában tűnt fel, hogy mi semmilyen újságot nem veszünk. Tele van a net hírekkel, cikkekel, férfi és női magazinokkal, és a tv műsor is elérhető. Ezzel többezer forintot lehet havonta spórolni.

2011. szept. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Életmód kérdése. Havi 250ezer két emberre lehet kevés is, sok is. Nem az az összeg, amit nem lehet simán elkölteni bármiféle luxuskiadás nélkül is, de ha odafigyeltek arra, hogy mire költötök, akkor lehet belőle félretenni is.
2011. szept. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!