Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyed gyes kérdés? Jól értem?

Gyed gyes kérdés? Jól értem?

Figyelt kérdés

Aki tud légyszi mondja el, hogy jól értelmezem- e?

Van egy 7 hós kislányom. Ha akkor születne a kistesó, mikor ő 2 éves lesz ugyan azt a pénzt kapnám, mint vele? Él a munkaviszonyom, ami folyamatos 6 éve. A munkám jellegéből kifolyólag Tp voltam vele, mikor terhes lettem.

Ha visszamennék utána 4 órába+ gyes, akkor csak a munkabérből számolnák a következő gyed-et, gyes összege nem számítana hozzá?


2011. jún. 13. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, jól értelmezed.
2011. jún. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. jún. 13. 10:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen jól értelmezed. A thgy. és GYED esetén mindig annak az évnek az időszakát és az arra eső bért nézik, amely az ellátás igénybevételét megelőző év. Ha ott volt legalább 180 bérezett napod, akkor az lesz az alap, és az arra eső bérezés. Ha nem volt, és azért, mert thgy. GYED-en voltál, akkor az előző társadalombiztosítási ellátásodnál figyelembe vett összeg lesz a következőnél a számítás alapja. Tehát ugyanazt az összeget fogod kapni. Egy esetben nem: ha több volt a számításhoz a jövedelemalapod a GYED plafonnál, mert akkor évente felülvizsgálják az éppen aktuális plafont, és ha azt eléred, vagy meghaladod, akkor annyival emelik az ellátásod összegét is. A GYES pedig azért nem számít bele, mert a thgy-hoz és GYED-hez biztosítási jogviszony kell pénzbeli egészségbiztosítási járulék fizetésével/levonásával, a GYES pedig alanyi jogon jár mindenkinek, és nincs utána a fenti járulékfizetési kötelezettség. Tehát nem is számít bele.
2011. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!